Як нам не спалити незалежність: коротка інструкція

59.9т

Фразу, що селянам слід відмовитися від газу, висмикнули із контексту мого інтерв’ю. Протягом всієї програми я говорив про системні речі. Це загальна ідеологія, якої, на мій погляд, має дотримуватися вся Україна – влада і українці в цілому. Зараз ми отримали реальну можливість стати реально незалежною державою. І ми повинні боротися за цю незалежність. Якраз енергетична незалежність нашої держави дає нам прекрасну можливість стати енергетично-незалежними з точки зору того, що за останні 26 років ми злізли з газової голки країни-агресора Російської Федерації.

В цьому плані ми повинні йти двома шляхами. Перший, встановлення єдиної ринкової ціни на газ, щоб подолати корупцію, і можливість говорити про розрахунки за ринковими цінами.

Друга складова. Всіх соціально незахищених людей ми забезпечуємо і захищаємо через програму субсидій. Вона вже є і довела свою ефективність. 5,5 мільйонів родин скористалися субсидіями у 2015-2016-му роках.

І третя складова, без якої не може бути створена реальна енергетична незалежність. Це різке скорочення споживання газу в Україні. Це мають зробити всі і на всіх рівнях: як промислові підприємства, так і всі споживачі.

Серед сегменту споживачів є різні напрямки. У міського населення це заходи енергозбереження, створення ОСББ, контроль за витратами, за споживанням, встановлення лічильників, тощо. Сільське населення має в першу чергу розглядати систему субсидій і друге, замість дорогого ресурсу, яким у всьому світі є газ, заміщувати його іншими видами енергоносіїв. Це електроенергія, тверде паливо. Але цей проект має проводитись спільно із державою.

Має бути різке скорочення газу. Бо наша стратегічна мета – це енергетична незалежність. А тактична мета – різке скорочення споживання газу українцями для того, щоб повністю перейти на газову незалежність і споживання виключно українського газу власного видобутку.

Це прогресивна ідеологія. І не треба заганяти себе у стогін, що нас хтось примушує переходити на буржуйки, палити дровами. Є сучасні технології. Сьогодні вся Європа помішана на диверсифікації енергоносіїв, ідеї альтернативної енергетики та відмови від газу. Чому це не може стати ідеологією розвитку в Україні?

Так, не за рік, не за два, але такий напрямок, як відмова від газу, в таких глобальних масштабах і різке скорочення його споживання – ми повинні ставити собі за мету.

Епоха тотальної газифікації була закладена ще в часи Радянського Союзу. Коли були дешевими ресурси і суспільство було поведене на темі загальної газифікації. Тепер ми повинні думати головою. Перед тим, як здійснювати будь-які кроки, маємо чітко розуміти, що газ – це дорого. І дорого в усьому світі. Наші сусіди за тисячу кубометрів газу платять від 300 до 700 доларів. То чому ми в Україні думаємо, що в нас колись він буде дешевшим?

Так, сьогодні ми вийшли на єдину ціну на газ. З одного боку газ – це зручно і комфортно, але це ще й дорого. І коли ми говоримо про газифікацію, маємо рахувати, що нам краще – піддаватися радянським штампам чи швидше провести енергоефективні заходи і допомогти людям, в тому числі й фінансово, встановити котли на альтернативних технологіях, забезпечити їх альтернативними джерелами енергії і таким чином не збільшувати споживання газу в Україні.

Ми небагата і воююча країна. У нас величезні ресурси йдуть на допомогу армії, тому ми не маємо викидати гроші на вітер або спалювати їх у газовій пічці. Ми повинні рахувати кожну копійку і думати не лише про сьогоднішній день, а й про майбутнє. Нагадую, що це повна енергетична незалежність.

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости