newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img
Павел Розенко
Павел Розенко
Экс-вицепремьер-министр Украины, вице-президент Красного Креста Украины

Блог | Як нам не спалити незалежність: коротка інструкція

Як нам не спалити незалежність: коротка інструкція

Фразу, що селянам слід відмовитися від газу, висмикнули із контексту мого інтерв’ю. Протягом всієї програми я говорив про системні речі. Це загальна ідеологія, якої, на мій погляд, має дотримуватися вся Україна – влада і українці в цілому. Зараз ми отримали реальну можливість стати реально незалежною державою. І ми повинні боротися за цю незалежність. Якраз енергетична незалежність нашої держави дає нам прекрасну можливість стати енергетично-незалежними з точки зору того, що за останні 26 років ми злізли з газової голки країни-агресора Російської Федерації.

Видео дня

В цьому плані ми повинні йти двома шляхами. Перший, встановлення єдиної ринкової ціни на газ, щоб подолати корупцію, і можливість говорити про розрахунки за ринковими цінами.

Друга складова. Всіх соціально незахищених людей ми забезпечуємо і захищаємо через програму субсидій. Вона вже є і довела свою ефективність. 5,5 мільйонів родин скористалися субсидіями у 2015-2016-му роках.

І третя складова, без якої не може бути створена реальна енергетична незалежність. Це різке скорочення споживання газу в Україні. Це мають зробити всі і на всіх рівнях: як промислові підприємства, так і всі споживачі.

Серед сегменту споживачів є різні напрямки. У міського населення це заходи енергозбереження, створення ОСББ, контроль за витратами, за споживанням, встановлення лічильників, тощо. Сільське населення має в першу чергу розглядати систему субсидій і друге, замість дорогого ресурсу, яким у всьому світі є газ, заміщувати його іншими видами енергоносіїв. Це електроенергія, тверде паливо. Але цей проект має проводитись спільно із державою.

Має бути різке скорочення газу. Бо наша стратегічна мета – це енергетична незалежність. А тактична мета – різке скорочення споживання газу українцями для того, щоб повністю перейти на газову незалежність і споживання виключно українського газу власного видобутку.

Це прогресивна ідеологія. І не треба заганяти себе у стогін, що нас хтось примушує переходити на буржуйки, палити дровами. Є сучасні технології. Сьогодні вся Європа помішана на диверсифікації енергоносіїв, ідеї альтернативної енергетики та відмови від газу. Чому це не може стати ідеологією розвитку в Україні?

Так, не за рік, не за два, але такий напрямок, як відмова від газу, в таких глобальних масштабах і різке скорочення його споживання – ми повинні ставити собі за мету.

Епоха тотальної газифікації була закладена ще в часи Радянського Союзу. Коли були дешевими ресурси і суспільство було поведене на темі загальної газифікації. Тепер ми повинні думати головою. Перед тим, як здійснювати будь-які кроки, маємо чітко розуміти, що газ – це дорого. І дорого в усьому світі. Наші сусіди за тисячу кубометрів газу платять від 300 до 700 доларів. То чому ми в Україні думаємо, що в нас колись він буде дешевшим?

Так, сьогодні ми вийшли на єдину ціну на газ. З одного боку газ – це зручно і комфортно, але це ще й дорого. І коли ми говоримо про газифікацію, маємо рахувати, що нам краще – піддаватися радянським штампам чи швидше провести енергоефективні заходи і допомогти людям, в тому числі й фінансово, встановити котли на альтернативних технологіях, забезпечити їх альтернативними джерелами енергії і таким чином не збільшувати споживання газу в Україні.

Ми небагата і воююча країна. У нас величезні ресурси йдуть на допомогу армії, тому ми не маємо викидати гроші на вітер або спалювати їх у газовій пічці. Ми повинні рахувати кожну копійку і думати не лише про сьогоднішній день, а й про майбутнє. Нагадую, що це повна енергетична незалежність.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...