Микола Томенко: Запропоновані зміни до бюджету – скоріше для чиновників МВФ, аніж для громадян України- Госбюджет-2015- Николай Томенко | Обозреватель
Примите участие
в розыгрыше
Xiaomi Redmi 5 PlusУчаствовать
БлогиМир

Запропоновані зміни до бюджету – скоріше для чиновників МВФ, аніж для громадян України

17.5т

До цих пір залишається таємницею, коли ці зміни будуть розглядатися.

Нагадаю, приа ухваленні Державного бюджету на 2015 рік у грудні минулого року ключовим аргументом Уряду було те, що парламент має його ухвалити до кінця року, щоб Міжнародний валютний фонд та інші організації допомогли нам з фінансуванням через надання відповідних кредитів. Як з’ясувалося, програма кредитування була не погоджена, і до неї повернулися лише у лютому.

Після того, як Арсеній Яценюк заявив, що 16 лютого Уряд подасть до ВР зміни до бюджету і проситиме невідкладно, до 25 лютого їх розглянути у парламенті, народні депутати готові були зібратися для цього на позачергове засідання. Проте нарада у Верховній Раді з міністром фінансів продемонструвала, що запропонований Урядом варіант бюджетних змін – на 90% є варіантом для чиновників МФВ чи самого Уряду, але не для громадян України. Адже абсолютна більшість пропозицій, які висловлювались під час обговорення бюджету і народними депутатами, і представниками органів місцевого самоврядування, Урядом не були враховані.

Можливо, єдиним позитивом стало те, що вдалося переконати урядовців, що дитячі спортивні школи, можливо, не потрібні для МФВ, але потрібні для дітей України. І тому в проекті змін до бюджету знаходимо додаткові 100 млн грн на фінансування ДЮСШ. Натомість чергове скорочення системи освіти на 312 млн грн на інші неадекватні речі важко пояснити.

Після того, як Кабінет міністрів нарешті зареєстрував у Верховній Раді законопроекти про зміни до Бюджетного, Податкового та Митного кодексів України (23 лютого), стало зрозуміло, що жодна із серйозних пропозицій, які обговорювались у суспільстві, Урядом не врахована. Мається на увазі введення неадекватного податку на землю для заповідників, університетів чи спортивних споруд. Чи, скажімо, такого ж неадекватного податку на нерухомість для установ галузі освіти, культури чи спорту, що фінансуються з Державного бюджету.

До речі, тільки під тиском громадськості та нашого Комітету з питань екологічної політики Уряд зрозумів, що значна кількість працівників Чорнобильської АЕС та зони відчуження з листопада минулого року не отримують заробітну плату, а тому необхідно дофінансувати цей проект.

Тому цілком очевидно, що зміни до бюджету в нинішній версії Уряду та МВФ не мають шансів бути підтримані парламентом. Єдиний шанс – повернутися до тих пропозицій, що звучали від народних депутатів, і які би врахували інтереси громадян України.

Читайте все новости по теме "Госбюджет-2015" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги