До чого призведе ліквідація пенітенціарної служби

19.3т

Отже Міністерство юстиції оголосило про ліквідацію пенітенціарної служби.

Рік тому по тій же схемі було знищено Виконавчу та Реєстраційну служби. Гарного з того не стало нічого. Той, хто хоч дотично стикався з роботою, стикався з цими "реформованими" службами, підтвердить – порядку більше не стало, а от корупції в них стало ще більше.

Але зараз не по це.

Зараз про "реформу". Я б назвав це не реформа, а "шахрайська схема".

Тому, що коли Вам щось "впарюють", для початку Вам наводять нібито логічні аргументи.

Наприклад , Вам говорять – тюрми розраховані на 220 тис. осіб. Перебуває в них 70 тис. осіб. Багато напівпустих установ. Їх треба позакривати. Ніби то переконливо.

Увага, слідкуйте за руками шахраїв від юстиції.

220 тисяч місць – це розрахунок по всім установам України, ВКЛЮЧАЮЧИ установи "ДНР/ЛНР". Їх там кинуто 30. А це 25% місць.

Тобто вже не 220, а приблизно 160 тис.

А як же розраховуються ці місця? А розраховуються вони з урахуванням системи розміщення по типу "казармених приміщень", або "бараків", як їх називають самі засуджені. Назва не випадкова – це приміщення, в яких живуть 24 години на добу від 20 до 80 засуджених одночасно. Звичайно це БАРАК. Ніде в Європі такого не бачив. (Може Мінюстовські теоретики бачили? Не знаю…)

Але, якщо вести розрахунок з урахуванням розміщення засуджених по приміщенням блочного типу по 2-4-6 чоловік, так, щоб в них залишалось право на приватність та особисту гідність, то місць в колоніях можна нарахувати набагато менше – приблизно 70-80 тисяч. Для цього треба перебудувати великі приміщення на людські та проєвропейські.

Хтось скаже – нема ж грошей. Згоден, зараз нема, та їх може згодом заробити сама колонія. Але потім не буде і колоній, які Мінюст хоче розпродати. Тим часом злочинність в країні росте. З часом їх таки почнуть саджати до тюрем (я сподіваюсь).

А колонії і так будуть вже "ущільнені" ділками від Мін’юсту.

Для того щоб нагнати жаху, що будівлі занедбані та зробити відповідні фото, пофотографували звалища сміття біля камер СІЗО. Наступного тижня на екскурсію журналістів поведуть по тих смітниках. Мабуть по всій Лук’янівці всі сміттєві баки позвозять до слідчого ізолятора та художньо розкидають по території.

Шановні хазяї життя з Мін’юсту – сміття треба не фотографувати, а прибирати і вивозити. Як казав професор Преображенський – "Розруха не в сортирах, розруха в головах!". Ви "мочитесь мимо сортира" зараз. Просто організуйте нормальне прибирання та вивіз сміття. І не лякайте журналістів – бо вони подумають, що то у вас в головах таке ж сміття.

Це тільки один приклад маніпуляції. Про це можу говорити годинами.

Що ж пропонує мінюст

Ліквідація ДПтСУ як центрального органу виконавчої влади (300 співробітників), та паралельне створення в Мін’юсті департаменту, який візьме на себе ці функції (200 співробітників). Відповідно всі діючі співробітники через атестацію (по принципам поліції) будуть переведені до Мін’юсту в статус держслужбовців або взагалі як вільнонаймані робітники. Також заявлено про демілітаризацію служби – всі втратять статус військовослужбовців з відповідними пільгами (оплата, пенсія, медобслуговування, квартоблік та ін). Разом з переведенням планується закрити велику кількість колоній. Мінюст у пояснювальній записці пише "постанова не потребує громадського обговорення"! Додаткове фінансування не передбачено. Замість 140 підприємств пропонується створити великий холдинг, який об’єднає їх всі. "Смотрящий" за цим холдингом буде призначатися Мінюстом.

Чому таким шляхом йти не можна

В керуванні мін’юсту в такому разі з’являться великі збройні формування (охорона колоній, спецназ, підрозділи конвоювання). До того в результаті демілітаризації люди зі зброєю не будуть нести військової відповідальності. З’являться "озброєні держслужбовці".

Також до Мін’юсту перейдуть функції надання меддопомоги, оперативно-розшукової діяльності, та виробничо-економічна діяльність – що прямо протирічить деяким Законам України та завданням Мін’юсту. Це або функції інших міністерств, або спеціальної служби, на яку покладено ці обов’язки.

Аргументи щодо оптимізації витрат на персонал не відповідають дійсності, оскільки практично всі діючі співробітники просто будуть переведені в нові штати, а скорочення кількості відбудеться за рахунок наявного некомплекту в установах (в деяких колоніях досягає до 25%). Фактично діюча кількість працюючих людей суттєво не зміниться, а значить і розходи залишаться тими ж.

Розпродаж майна ліквідованих колоній призведе до серйозних збитків державі, оскільки у всіх колоніях діють великі промислові потужності, які просто будуть втрачені.

Найголовніша проблема запропонованої "реформи" - вона взагалі не пропонує якихось змін всередині тюремної системи. Пропонується зберегти всі діючі механізми роботи, але під керуванням Мін’юсту. Фактично все обмежується новою назвою, перепідкоренням працівників Мін’юсту, та розпродажем майна та земель служби.

Основна мета цього шахрайського процесу під назвою "реформа" полягає в тому, щоб Міністр юстиції взяв під особистий контроль бюджетні кошти на службу (більше 2 мільярдів гривень на рік) та розпродати землю та майно ліквідованих колоній та сСІЗО. Це величезні кошти, які Міністр ще не зміг освоїти.

Плюс контроль Міністра та його "молодої перспективної команди" над усіма корупційними процесами, які залишаться в системі колоній і СІЗО, оскільки про їх викорінення мова взагалі не йде.

На прикладах ліквідації та поглинання Мінюстом Виконавчої та Реєстраційної служб яскраво видно, що цей шлях не призводить до покращення стану справ в цих галузях. Всі корупційні механізми або працюють далі, або змінені на користь Мін’юсту, або додано нові на користь Мінюсту.

Вам це не нагадує схему, за якою 20 років розвалювалася наша армія? Мовляв – нам не треба стільки, давайте розпродамо, законсервуємо, звільнимо… Потім тільки волонтерський дух врятував нашу країну від катастрофи.

Давайте не створимо собі та своїм дітям велику проблему в найближчому майбутньому.

Бо ті, хто зараз все розвалюють і розпродають – відповідати за це навряд чи будуть. Поховаються в Межигір’ї як минулі януковичі-яценюки.

P.S. Свій план по дійсно необхідному реформуванню Кримінально-виконавчої служби опублікую найближчим часом.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости