Чому зараз виробничі підприємства виправних колоній неефективні?

Одна частина проблеми описана тут.

Але якщо навіть реалізувати цю модель, залишиться ще одна проблема.

Скажу елементарну річ. Засудженим зараз просто невигідно працювати.

Для прикладу візьмемо двох засуджених. Вася не працює, Коля працевлаштований, отримує зарплату 2000 грн. Вірніше не отримує, йому її нараховують )))

Колі із зарплати вираховують вартість харчування ( приблизно 25грн*30днів =750 грн), комунальних послуг (вода, тепло, електроенергія- приблизно 200 грн), податок на доходи 18% ( 360 грн). Отже мінус 1300 грн.

Далі йде відрахування відшкодувань на погашення позовів потерпілих від його злочину. Але, якщо врахувати, що не можна із зарплати засудженого відрахувати більше 75% (1500 грн), то на погашення позовів піде не більше 200 грн.

Отака математика. Коля цілий день працює, але більше 500 грн він не заробить. А про потерпілих він і раніше не сильно хотів думати, та і зараз вони нікому не потрібні. Навіть Мінюст у своїй "реформі" про тих потерпілих не згадує (бо нема чим хвалитися). Заборгованість по виконавчим листам у засуджених на сьогодні вже більше 100 млн. грн. Хоча робота по виконанню судових рішень, в тому числі по задоволеним позовам, - то прямий обов’язок Мінюсту.

З Колею ясно. А що ж Вася? А Вася лежить на ліжку, працювати він не зобов’язаний, А якби і хотів – то за 500 грн не буде. Васі тоді вигідніше або взагалі не працювати, або працювати неофіційно, за натуральну винагороду (чай, цигарки, готівка). І Васю можна зрозуміти – все одно держава його нагодує, помиє та обігріє. Точно так же як і Колю, який днями працює.

А за який же кошт, спитаєте ви?

А за кошт платників податків!!! Які спрямовуються, в тому числі, і на утримання колоній.

І тут ми підійшли до суті наступної пропозиції по реформуванню Пенітенціарної служби.

Чи можна розглядати Колю як платника податку? Звичайно!! Він же платить 18 % подохідного! Але і за комунальні\харчування також платить !! Тобто спочатку платить податок на утримання себе, а потім другий раз за те ж саме, тільки у вигляді оплати послуг. Отаке подвійне оподаткування.

Відкиньте формально, що Коля працює в колонії, залиште прості закони економіки. Чи буде ефективною економічна модель, де діє несправедлива система оподаткування? Відповідь очевидна - НІ!!!

Тому пропозиція полягає в наступному – засуджений повинен бути зацікавлений працювати, і працювати чесно.

Держава придумала як інструмент примусу тюрму. Вона і повинна її забезпечувати. Мінімальний набір благ (триразове харчування, комун.послуги, санобробка…) повинен бути гарантований і оплачений державою. Засуджений при отриманні заробітної плати повинен платити подохідний податок, як і всі громадяни країни. Але за мінімальний оплачений державою набір благ він не повинен платити ще раз. Далі повинен примусово відшкодовуватись позов на користь потерпілих, але не більше 25 % від заробленого. Якщо засуджений захоче – добровільно може відшкодувати й більшу суму. Але кількість та періодичність погашення позову має ОБОВ’ЯЗКОВО враховуватись комісією та судом при достроковому звільненні, адже це характеризує відношення засудженого до виконання покарання та усвідомленню провини.

Всі інші зароблені кошти засуджений повинен мати можливість витратити на покращення свого побутового становища, або допомогти своїм рідним.

Тоді це буде справедливо і вірно. А так, держава сама поводиться як грабіжник по відношенню до засудженого, і одночасно, як це не парадоксально, пиляє гілку, на якій висить та нікому не потрібна ТЮРМА.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги