Пройшло майже півроку з часу прийняття Верховною Радою горезвісного "Закону Савченко". День перебування в СІЗО було прирівняно до двох днів перебування в колонії.

Реально він виконується з середини січня 2016 року.

Нагадаю – приймався він під гаслом необхідності зменшення кількості утримуваних в СІЗО, скорочення строків утримання під вартою, обов’язку слідчих і прокурорів швидко розглядати справи.

Ну що ж, можемо підбити деякі підсумки.

Станом на середину квітня закон застосовано поки що до 39,5 тис. осіб. На черзі ще 30 тис. осіб.

При цьому вже звільнено 5 961 особу, в яких після перерахунку одразу закінчився строк покарання, з них 5 453 засуджених та 508 ув’язнених. Зверніть увагу на пропорцію – на одного звільненого з СІЗО припадає 9 звільнених засуджених.

То для кого ж був прийнятий цей закон – для підслідних чи для засуджених? Може СІЗО дійсно розвантажили, людей стало менше?

Порівняймо:

Станом на 16 січня 2016 року кількість засуджених та ув’язнених в установах ДПтСУ становила 69,5 тис. осіб, з них 16,6 тис. осіб – у слідчих ізоляторах

станом на 15 квітня 2016 року кількість засуджених та ув’язнених становила 63,2 тис. осіб, з них 16,5 тис. осіб – у слідчих ізоляторах.

Отже в результаті дії закону кількість утримуваних в СІЗО по всій Україні знизилася аж на 100 чоловік, в той час як загальна кількість тих, хто відбуває покарання знизилась аж на 6000 чоловік.

І це тільки перша хвиля. Другою буде ще більша хвиля засуджених, звільнених умовно-достроково (УДЗ), оскільки у всіх скорочено строки, і можливість УДЗ наступить раніше, ніж повинна була. Яскрава ілюстрація представника такої хвилі звільнень – справа Лозинського. Я думаю, що таких лозинських найближчих півроку буде тисяч 7-10.

Ви спитаєте мене – чому по "закону Савченко" звільнилось 500 ув’язнених, а загальна статистика по СІЗО зменшилась тільки на 100?

Відповідь тут проста – цей закон навпаки стимулює підсудного всіма можливими шляхами затягувати час перебування в СІЗО (неявки адвокатів, подання всіх можливих апеляцій і заяв, симуляція хвороб…). Адже він знає, що з кожним днем знаходження в СІЗО його реальний строк ізоляції стає коротшим іще на день. Тому і стараються побути в СІЗО подовше.

Думаю трохи пізніше зможу дати статистику середнього часу перебування в’язня в СІЗО до і після прийняття цього закону. Вона буде точно не на користь прискорення розгляду судових справ.

Які ж ще наслідки дії цього закону?

Із проголошених при прийнятті – жодного! Прокурорам і суддям як було байдуже, так і залишилось. У них залишився той же КПК, нових обмежень строків слідства і суду ним не введено.

Не введено також і ніякої відповідальності слідчих, прокурорів, суддів за затягування строків.

З не проголошених, але тих, що тримались в голові при ініціації цього закону – велика кількість звільнених засуджених.

Вже наявна інформація, що ці звільнені за цим законом скоюють не менш тяжкі злочини: Вінницька обл. – зґвалтування та вбивство двох жінок раніше судимим за аналогічний злочин, Київ – розстріл бізнесмена засудженим, який відбував покарання за злочин проти цього ж бізнесмена, Кременчук – вийшовши з колонії, по дорозі пограбували людину та інші.

На жаль (хоча і раніше говорив про це) повинен констатувати – в прийняття цього закону вкладався зовсім інший сенс. В поєднанні з розвалом правоохоронної системи, впливом організованої злочинності на рівень законотворців, та можливості спецслужб нашого ворога через ту ж оргзлочинність дестабілізувати внутрішній стан в Україні – картина жахлива. Тут наявні всі ознаки руйнівної війни зсередини. Дехто це називає ще "гібридною війною"

Але узагальнення цього – то тема для іншої статті.

Далі буде…

СМОТРИТЕ ВИДЕО ПО ТЕМЕ:

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости