Примите участие
в розыгрыше
смартфона на Android Участвовать
Приз
СпортLady

/Блоги - Новости шоу-бизнеса

Опішнянська кераміка: як виробляють знамениті глечики

1.3т

Гончарство – одне з найдревніших і найшанованіших занять людства. На території України з’явилось орієнтовно з кінця мезолітичної доби, а свого розвитку досягло в добу трипільської культури.

Нині один з найбільших та найдавніших осередків виробництва гончарної кераміки в Україні - смт. Опішня на Полтавщині. Гончарну кераміку тут виготовляють із місцевого виду глини на гончарному колі. Вона має сіруватий колір, а при випалюванні набуває світло-жовтого відтінку. Кераміка проходить 40-денний цикл виготовлення.

Спочатку глину замішують на спеціальному обладнанні. За кілька днів майстер на гончарному крузі починає формувати виріб. Після ліплення глина тиждень сохне в природних умовах, без додаткового підігріву і вентиляції. Потім виріб випалюється у печі при температурі від 850 до 900 °C, після чого його глазурують або розмальовують, а потім ще раз випалюють при такій же температурі. Розписують вироби традиційно жінки. Для розпису використовують кольорові глини-ангоби.

Розпис - здебільшого орнамент з квітів, грон винограду, колосків, гілок із характерним поєднанням кольорів: синього, жовтого, червоного. До основних груп опішнянських виробів належать поливаний мальований посуд (горщики, глечики, миски, дзбанки); фігурний посуд (стилізовані зображення тварин); іграшки та дрібна скульптура, ліплена від руки.

Сучасні опішнянські керамічні вироби зберегли багате різноманіття форм, серед яких поряд з традиційними національними з'явився ряд нових - вази, декоративні блюда тощо. До речі, опішнянські гончарі створюють свої вироби без попередніх ескізів. Знання і навички, пов’язані з виготовленням опішнянської кераміки, передаються від покоління до покоління.

Читайте все новости по теме "Блог шоубиз" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги