Хочеться, щоб ми знали наши культурні традиції та розуміли усю глибину української душі. Сьогодні хотілося б розказати про мольфарство.

Мольфарство – давня карпатська магічна традиція, елемент культури української Гуцульщини.

Термін "мольфар" походить від стародавнього слова "мольфа", що означає зачарований, "замовлений" предмет. Мольфарами в культурі гуцулів називають наділену надприродними здібностями людину, на зразок ворожія, чарівника або народного мага. Карпатську магічну традицію можна також назвати карпатським шаманізмом.

Мольфарське "прикладне" мистецтво базується на двох речах. Це мольфи, заговорені предмети, від яких і пішла назва традиції (громовиці, градові ножі, згарди, тотеми, камені, мосяжні перстні тощо), і примівки – особливі набори слів. Простіше кажучи, основа мольфарського мистецтва – слово.

Одним із інструментів, які досить часто використовуються мольфарами при ініціації, при лікуванні, а також при інших обрядах, зокрема, для входження в транс, є особливий музичний інструмент, – дримба. Вважається, що гуцульські мольфари безпосередньо пов'язані з козацькими характерниками.

Знання і вміння, пов’язані з мольфарством, передаються від вчителя до учня шляхом посвячення або ініціації. Обряд полягає в окурюванні особливими травами — при цьому відкривається шаманське "бачення", людина входить в світ духів, щоб ті визнали його своїм. У цей момент майбутній мольфар знаходить особистого духовного провідника, який допомагає йому орієнтуватися в потойбічному світі.

Читайте все новости по теме "Блог шоубиз" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости