УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Блог | Обережно, боти!

Обережно, боти!

З якою метою створюють ботів

Видео дня

По-перше, з метою маніпуляції суспільною думкою. Боти додаються в друзі до користувачів соцмереж, і їхні пости, які з'являються один за одним, засмічують стрічку новин. Їхні записи транслюють точку зору конкретного політичного проекту. Коли у користувача в друзях назбиралося багато ботів, так би мовити, з одного табору, людина з часом почне вірити їм або ж, як мінімум, у неї створиться враження, що "так думають усі". Їх також використовують для підвищення рейтингів за рахунок накрутки кількості підписників, друзів та лайків. Ефект подібний до накачування м'язів повітрям: чим більше людей вподобали сторінку, тим популярнішим і вагомішим здається користувач.

Ціна бота

Ціна залежить від того, чи це жива людина, чи програма, від об'єму роботи та термінів її виконання. Один живий бот коштує від 3 000 до 20 000 гривень на місяць. Програмних замовляють одразу партіями -- це досить дорогі послуги, які можуть собі дозволити тільки багаті та впливові люди, тому про них мало відомо. Подейкують, що один програмний комплекс, який застосовують під час передвиборної агітації, коштує більше, ніж 10 000 доларів. А в окремих випадках таке задоволення може обійтися у 30 000 "зелених"! За ніч кількість підписників може зрости від 1000 до 70 000. Це все віртуальні акаунти, які створив робот для імітації популярності та соціальної активності. Ці ж фальшиві користувачі займаються своєрідною агітацією: замовника хвалять, конкурентів сварять і тому подібне. Є, звісно, і простіші варіанти, якими користуються експерти, які просто хочуть пропіаритися в соціальних мережах. Платиш від 3 000 до 5 000 гривень, і на твоїй сторінці за день стає на 300 лайків більше - це базова розкрутка.

Читайте: Как "стримить" на Twitch: фишки, сервисы, накрутка и боты

Як "вербують" майбутніх ботів

Так само, як політичну масовку. Переважно шукають через знайомих, щоб уникнути розголосу. Хоча буває, що викладають оголошення в інтернеті, на кшталт: "Шукаємо працівників на таку-то зарплату. Досвід роботи не потрібен, навчаємо на місці". Добре "клюють" студенти, бо вони зазвичай мають проблеми з працевлаштуванням.

Програмними ботами керують програмісти. Одна людина за день може вручну опрацювати до 30 "мертвих душ". Треба ж кожного зареєструвати, заповнити приватну інформацію, щось запостити для переконливості, лайкнути або ж поширити потрібну інформацію... Словом, це дуже копітка робота, тому більшість агентств має готову, так би мовити, армію ботів, якою управляють роботи. Фірми, які займаються піаром, мають в середньому по 3 000 фальшивих акаунтів.

Читайте: Как работают боты и ЛОМы

Хто із сучасних політичних чи суспільних діячів активно користується такими послугами

Майже всі! Політтехнологи з різних політичних проектів у 90% випадків купують лайки, проплачують коментарі та загалом організовують цілі піар-кампанії в соціальних мережах. Чудовий приклад -- популярність сторінки Віктора Медведчука, лідера громадської організації "Український вибір". Він має 70 000 підписників, але його записи не набирають більше 50 лайків. Очевидно, що левова частка його послідовників у соціальних мережах - це "мертві душі".

Як відрізнити бота від реального користувача

Наприклад, "мертві душі" переважно мають одне-два фото на сторінці, адже завантажувати цілу галерею світлин людини, якої не існує, - марудна справа. Боти не мають інших інтересів, окрім політичних. Наповнення їхньої сторінки на 100% складається з інформації політичного змісту, до того ж дуже однобокої. Вони мають в друзях політиків або підписані на їхні сторінки, звідки регулярно поширюють інформацію. До слова, помилки в публікаціях свідчать на користь реальності користувача, адже в ботів тексти синтаксично і граматично ідеальні. Коментарі програмних ботів подібні один до одного і дуже спрощені. Щось на кшталт, "Хороша стаття. Рекомендую!" або "Голопупенко геть! Голосуйте за відставку!".

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...