Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
МирСпорт

/Блоги - Дайджест

З думкою про колапс

365

Чутки про нову світову економічну кризу є дещо перебільшеними - і виникли від того, що темпи економічного зростання у світі дещо уповільнюються. Так, останні прогнози є дещо меншими, ніж ті, які робилися восени минулого року.

Проблема значною мірою пов`язана із зменшенням темпів економічного розвитку у Китаї: із 7% до 6,9%, потім до 6,7%. Інші її складники – зменшення споживчого попиту, загострення ризиків, пов`язаних із виходом Британії з Євросоюзу, із тим, що боргове навантаження у висхідних країнах є досить значним і може зрости у зв`язку із здорожчанням долара. Про це також багато говорять.

Але мені здається, що це саме ці ризики і виклики для глобальної економіки аж ніяк не можна вважати індикаторами того, що світова економіка зануриться у чергову хвилю кризи.

Мова про загострення ризиків, безумовно, йде, але навіть якщо будуть розвиватися подібні процеси, то навряд чи може йти мова про повторення 2007-2008 років. Насамперед тому, що зараз набагато менші дисбаланси, ніж вони були у той період.

Йдеться, насамперед, про дисбаланси, пов`язані з платіжним балансом, адже нині набагато меншим є зовнішній торговельний дефіцит Сполучених Штатів, досить позитивна динаміка у цій державі. Позитивною є динаміка у Британії. Зниження ж темпів економічного розвитку у Китаї певним чином прогнозоване: тому що китайська економіка нині вдвічі більша, ніж вона була років десять тому. А велика економіка не може зростати надто швидкими темпами.

Так само ті ризики і ті негаразди, які існували в Єврозоні і ставали причиною для розмов про розпад у Єврозоні, нині практично вичерпали себе. Сьогодні майже не говорять про Грецію. Боргові проблеми цієї країни та інших держав, насамперед південної Європи, сьогодні набагато менші, ніж це було ще торік.

Натомість важливою залишається роль США – і тут надзвичайно вагоими є рішення цієї країни підняти відсоткову ставку. Адже економіка Сполучених Штатів є основним центром виробництва товарів і послуг у світі, зараз вона почувається набагато краще, ніж у попередньому періоді.

Оскільки американська економіка є наймогутнішою економікою у світі, і вона демонструє дуже хороші показники щодо зайнятості, цінової політики, притоку капіталів, індексу економічного розвитку, - я думаю, що це може слугувати певним підґрунтям для того, що чергової глобальної кризи не станеться.

Дестабілізуючим моментом у цій ситуації виступають точки нестабільності. Будь-яке військове протистояння завжди має негативний вплив на розвиток світової економіки. Значною мірою ці впливи пов`язані з тим, що руйнуються усталені економічні зв`язки, формуються негативні очікування щодо майбутнього.

Але разом з тим, мені здається, що ці фактори матимуть обмежений вплив, оскільки вдається поки що обмежувати існуючі протистояння: певним чином є спроби консолідувати позиції насамперед навколо Сирії, де нині знаходяться основні джерела військової нестабільності у світі.

Північна Корея починає брязкати ядерною зброєю, можна говорити, що в інших регіонах з`являються свої осередки нестабільності – залишається високим ризик тероризму, а це може мати для глобального розвитку досить високий вплив. Насамперед тому, що сформує глобальні острахи, обмеження для міжнародних зв`язків, зменшення готовності до інвестування – у тому числі й у ті країни, які на сьогодні, можливо, не знаходяться під тиском чи загрозою терористичних атак, але які є союзниками тих чи інших політичних сил. А тому можуть бути піддані терористичній загрозі.

Зняття цих ризиків, досягнення узгодженості, зменшення російського втручання у Сирію і послаблення російської агресії проти України – це може слугувати позитивними складовими того, що військові ризики будуть зменшуватися.

Не пропусти молнию! Подписывайся на нас в Telegram

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги