Активно прорекламований звіт уряду Яценюка у порядку денному парламенту стоїть на п’ятницю, 11 грудня, як...ГОДИНА ЗАПИТАНЬ УРЯДУ!

Здається, не потрібно пояснювати різницю між ЗВІТОМ УРЯДУ і ГОДИНОЮ ЗАПИТАНЬ ДО УРЯДУ. Це приблизно, як різниця між результатом "Народного фронту" Яценюка на парламентських виборах і нинішнім рейтингом прем’єра та його партії!!!

Все ж таки, довідково нагадаю, що, згідно з Регламентом ВР "година запитань до уряду" - це 30 хвилин виступів міністрів і потім – запитання до уряду у форматі хвилина на запитання і дві хвилини – на відповіді. Звісно, процедура "години запитань до уряду" не передбачає ухвалення парламентом рішення щодо подальшої долі нинішнього Кабінету Міністрів.

Натомість чітка процедура щорічного звіту уряду передбачена у ст. 228 Регламенту Верховної Ради України (який є чинним Законом України). Нагадаю, згідно з п. 4 ст. 228, "щорічний звіт Кабінету Міністрів України про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України не пізніш як за 15 днів до розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради передається комітетам, а також надається народним депутатам".

Відповідно до п.6 цієї ж ст. 228, усі депутати, члени парламентських фракцій і комітетів повинні ознайомитись із цим Звітом, і в день звіту (тобто, 11 грудня) після заслуховування доповіді прем’єр-міністра мають бути заслухані співдоповіді комітетів та проведена повна процедура обговорення Звіту.

Далі, згідно з п.7 ст. 228 за підсумками цього обговорення Верховна Рада приймає відповідну постанову. У разі, якщо діяльність Кабінету Міністрів України визнана незадовільною, Верховна Рада може прийняти резолюцію недовіри Кабінету Міністрів України без додаткового включення цього питання до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради.

По-перше, уряд Яценюка вже порушив закон, не подавши до Верховної Ради свого щорічного звіту для ознайомлення і обговорення його у комітетах.

По-друге, виглядає так, що керівництво уряду й парламенту "мужньо і послідовно" продовжують свою гру: як 11 грудня розвести "лохів" (і народ, і депутатів), щоб у парламенті не проводити передбачену законом процедуру щорічного звіту Уряду, яка в кінцевому результаті має завершитись відповідним рішенням Верховної Ради про схвалення чи несхвалення дій уряду Яценюка.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости