Якраз із митних пунктів починається для іноземців наша країна. Якраз там ворота нашої Батьківщини для інвестора.

А от чи привабливо виглядає Україна з боку європейських сусідів, чи врятує нас безвізова мантра і як заробити на сьогоднішніх прогалинах на митниці - намагалися розібратися разом із журналістами "Стоп КОРУПЦІЇ".

Для цього провели цілу спецоперацію і побували з того боку україно-європейського кордону. Як виявилося, нас там чекають, і то дуже. Правда разом із горілкою та цигарками. Для дослідження пропозиції заборонених товарів довелося навіть прикинутися польським комерсантом. Земляки зібрали тільки під табличкою з нагадуванням про заборону торгівлі підакцизними товарами аж 50 пляшок горілки і більше 300 пачок сигарет. Це все за 2 хвилини. За день обіцяли назбирати фуру.

Як висновок: українці в Єврозоні, якою є Польща, торгують всім, що там продається. Взамін закуповують європейську продукцію для завозу в Україну. І тягнуть на собі за день по декілька фур товару, оминаючи всі митні правила завезення і розмитнення. Цілі каравани "челночників" на древніх і оновлених "кравчучках", немов мурахи, переміщають щодня сотні тонн вантажу, не приносячи державі, а значить кожному, хто в ній живе, ні копійки.

Але найцікавіше те, що весь цей товар можна придбати прямо на місці, під самісіньким носом у митників і прикордонників на відстані 30 метрів від шлагбаума, що відділяє Україну від омріяного Євросоюзу. На території НАШОЇ держави! Продають тут все: від арабських цигарок до елітного алкоголю. Без акцизу і дуже сумнівної якості. До речі, весь товар - місцевого виробництва, але його чомусь фантастично "не помічають" ні правоохоронці, ні фіскали.

Окрема тема - проплачені "зелені коридори", через які із Польщі виїжджає гіпсокартон, а в Україну вже в’їжджають телевізори. Але то тема для окремого матеріалу розслідування.

Тож чи чекають нас в Європі? З таким багатим вантажем митних фокусів - навряд чи.

Нам є над чим працювати, починаючи від нелегальних виробників і закінчуючи законодавством.

П.С. Великим дивом і ще більшим секретом є затримання в час проведення "спецоперації" трьох фур з айфонами. Досі найвищі чини країни намагаються зам’яти цей інцидент. Не радив би... Інформація така штука, що інколи вилазить нагору. Разом з прізвищами всіх фігурантів.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги