Примите участие
в розыгрыше
планшета Участвовать
Приз
СпортLady

/Блоги - Новости шоу-бизнеса

Українці можуть отримувати європейські зарплати

6.4т

Ринок праці в ЄС неоднорідний: є країни, які потребують трудових мігрантів, а є і такі, де ринок праці не дозволяє приймати мігрантів навіть із самого Євросоюзу, не те що ззовні. Рівень безробіття в країнах ЄС різниться більш, ніж на 20 відсоткових пунктів. Для прикладу, минулого року у Греції він становив 24,5%, а в Чехії — 4,5%.

Особливістю української трудової міграції є нішовість. Українці здебільшого працюють у сферах домашнього господарства чи будівництва, навіть у країнах із високим рівнем безробіття. В першу чергу це країни Південної Європи — Італія, Іспанія, Португалія.

Але найбільше українців їде до Польщі. Це 80% від загальної кількості трудових мігрантів. Далі йде Чехія, Словаччина та Німеччина. Наразі саме ці країни найбільше потребують дешевої робочої сили, особливо сезонної. Однак вислів "дешева робоча сила" - некоректний, бо перебуваючи в країні легально, українець отримуватиме таку ж зарплату, як і громадянин відповідної країни.

Часто можна почути закиди, наскільки Європі вигідніше приймати українських мігрантів, замість африканських чи арабських. В гіршому випадку це підкріплено расистськими аргументами, в кращому - оціночними судженнями про працелюбство українців і про їх легку інтегрованість.

Звичайно, окремо взятий українець інтегруватиметься швидше через більшу "знайомість" культури. Але це правило працюватиме тільки в ЄС. Очевидно, що українцю легше інтегруватися в Польщі і важче в Норвегії. А в Туреччині швидше інтегрується виходець із Магребу. На швидкість інтеграції впливають багато факторів. Це тривалість проживання, країна походження, соціо-економічний профіль мігранта, якість життя (наявність житла, роботи, освіти), рівень дискримінації, стать мігранта, наявність державної політики щодо мігрантів, контекст переїзду до іншої країни.

Окрім того відрізняється сама природа міграції українців і жителів африканського континенту. Останні здебільшого виїжджають на постійне місце проживання, тому інтеграція проходить складніше, оскільки мігрант мусить брати значно більшу участь у суспільному та політичному житті, звертатися за наданням різних послуг. Проте в підсумку ті, хто пройшов цей процес, показують значно більший рівень інтегрованості.

Чи справді українці інтегруються швидше за арабів. Жодних даних і досліджень по цій темі не проводилося. Такі судження здебільшого виникають через релігійність арабів. Але це їхня культурна ідентичність, а не здатність до інтеграції. Картинки бійок з поліцейськими на телеекранах теж сприяють такому упередженому ставленню. Однак, абсолютна більшість учасників подібних заворушень - громадяни, а не мігранти. Першопричина такої поведінки не країна походження, а виключення з соціального життя, високий рівень безробіття, низький рівень освіти та життя загалом.

Інтеграція ж оцінюється за певними індикаторами: рівень знання мови, доступ до житла, роботи, медичних послуг і освіти, рівень культурної інтеграції. Згідно з цим переліком, умовний француз марокканського походження, мігрант у другому поколінні, який вчора віджав мобілку на районі, інтегрований настільки ж, наскільки і його одноліток з Борщагівки, який вчора розбив скло, щоб вкрасти реєстратор з припаркованого автомобіля.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги