Без надії сподіваюсь

83.7т

Сергій Рахманін написав прекрасний текст. Але, як і багато хто в нашій країні, він продовжує вірити в щирість намірів. А я вірю тільки в одне - в підміну понять. У нескінченну підміну понять.

Люди, які разом із Кучмою будували ту саму олігархічну Україну, на руїнах якої ми продовжуємо жити, задавали йому всього одне питання - де Гонгадзе?

Я хотів би запитати, була б іншою країна, в якій Гонгадзе б не зник? Адже Гонгадзе боровся з Кучмою ще до свого зникнення. Потім цей дивний вибір 2004 року. Два прем'єра Кучми по різні боки барикад. Політики і журналісти, які привели до влади Кучму у 1994 році - в штабах обох претендентів. Боротьба сіамських близнюків, один з яких - "наш".

Потім - на тлі абсолютно безпардонної узурпації влади Януковичем - патріотична критика Табачника. Неначе Табачник сам себе посадив у крісло міністра.

На тлі будівництва кримінальної держави і розправ над конкурентами головна мета критики - Межигір'я. Соратники Януковича тоді вмовляли його переїхати. Ну якби він не був божевільним і переїхав би на Франка - що змінилося б у суті бандитської держави?

Тепер, коли головне в країні - домогтися структурних змін і побудувати нову державу, ми знову цікавимося, скільки чиновників вдасться посадити. Неначе неясно - без змін в країні всі ці посадки не змінюють взагалі нічого. Взагалі. Сталін у 1937 році розстріляв весь апарат. І що, жити стало краще? Жити стало веселіше?

Мені неприємні дискусії про квартиру Лещенка. Про те, що є поганим - що квартирa є такою дорогою або що брехня є такою дешевою.

Тому що люди, які засуджують Лещенка, ніколи не зізнаються, що підробленою була не репутація, а сам порядок денний - те, що Сергій називає справою всього свого життя. Те, що дозволило утвердитися політичному класу імітаторів, суспільству імітаторів, журналістиці імітаторів. Те, що дозволяє щоразу після перемог наших повстань підміняти зміни розправами, а реформаторів - пройдисвітами.

Я все одно вірю, що ми розірвемо це коло. Без надії таки сподіваюсь.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости