Бігме, нас мають за.. "лохів"

Бігме, нас мають за.. 'лохів'

"Бігме, нас мають за вар’ятів" – так напівжартома кажуть на Галичині, коли згадують когось настільки "розумного", що він, збираючись обманути усіх інших, думає, що вони того навіть не помітять. Так само можна було б сказати про те, що відбувається зараз в нашій країні. Можна було б.., якби слово "вар’ят" в галицькій мові не мало б такого жартівливого, іноді навіть поблажливого значення.

Видео дня

Бо означаючи по суті всього лиш "відхилення", "варіант" – часто не містить в собі нічого образливого, просто описуючи людину, що чимось відрізняється від інших. А тому іноді це може бути навіть почесним – вважати себе трішки вар’ятом. Але коли ним тебе робить хтось інший – це вже не так добре. І зовсім сумно, коли цим "іншим", хто намагається зробити тебе дурнем, виявляється твій власний уряд.

За якого, як він вважає, ми стояли на Майдані. Тож вар’ятом в такій ситуації себе ну явно не хочеться називати. Швидше відчуваєш себе якимсь лохом, якого тупо хочуть "кинути". Або й вже кинули. Про курс долара і спецоперацію "обери президента в першому турі – війни не буде!" вже й годі говорити.

Про інше, свіжіше. Про останні потуги наших урядовців, депутатів та президента. Потуги, поєднання яких цілком чітко вибудовується в картину саме такого "розводу лохів". Не помічали цього раніше, за минулі роки? З регулярністю так приблизно кожних 5-ть років?

Як тільки наша влада починає щось "мутити", як тут же на загал викидають одні й ті ж теми. Які, насправді, нічого не вирішують, або які навпаки – вирішують щось таким чином, щоб тільки збурити суспільство і таким чином відволікти його увагу від того, що відбувається насправді.

Читайте:Кому свербить референдум

Адмінреформа з перекройкою районів і областей та ліквідацією цілих сіл; медична реформа, що урізає фінансування лікарень; показовий набір нових поліцейських; заборона абортів; дозвіл на володіння і носіння зброї (так ніби ще в країні вбивств мало), тощо. Ну і ще – реформа ЖЕКів та підняття житлових тарифів. І клас! Просто супер! – народ про те, що відбувається в країні і куди щезають мільярди гривень – вже й не думає!

Ото й всі реформи, якими нас вчергове намагаються обманути. І все би нічого – не раз вже обманювалися! Однак всі попередні рази, на щастя, здебільшого одними тільки словами й закінчувалося. А тепер ситуація змінилася. Війна, Майдан, революція! Тож тепер страшно, щоб якийсь дурень від влади і справді не довів почате до кінця.

Бо жодна з цих реформ, крім хіба що реформи ДАІ, яка все-одно нічого принципового не змінює, не несе в собі нічого хорошого для України. А їхнє поєднання взагалі – просто загрозливе для подальшого існування нашої держави.

Пояснити чому? За порядком:

Адмінреформа призведе до фактичного вимирання невеликих сіл і міст – тих, які перестануть бути адміністративними одиницями. А те, що її нібито вимагає від нас Європейський Союз – просто смішно. Бо для підтвердження цієї тези часто посилаються на досвід Польщі. Але Польща після проведеної реформи зараз має 16-ть територіальних округів (воєводств). І це – притому, що менша від нас і за територією (в 1,93 рази), і за населенням (в 1,2 рази). Тож наших теперішніх 27 територіальних одиниць (навіть менше – мінус Крим і Севастополь) цілком відповідає тому стану, який ВЖЕ має Польща після проведеної нею реформи.

Заборона абортів призведе до:

  • криміналізації послуг – більшість абортів стануть підпільними, а тому небезпечними для здоров’я жінок. Плюс відповідне зростання рівня злочинності;
  • за порушення закону мають карати … як? Сажати в тюрму жінок дітородного віку? Чи лікарів? Супер! Жінки дітородного віку і лікарі (люди з вищою освітою) – це якраз ті, кого нам не вистачає в тюрмах! Правда ми й так за кількістю засуджених на першому місці в Європі – але нехай! Що нам до того, правда?
  • Зросте кількість народжених дітей, так! Але яких дітей? Жінка з благополучної родини й так або використає запобіжні засоби, або поїде робити аборт в іншу країну. Тому народжуватися в результаті заборони абортів діти стануть переважно в родинах неблагополучних – 16-ти літніми дівчатами, в неповних сім’ях, родинах з невеликим рівнем доходів, сім’ях алкоголіків і наркоманів, тощо.
  • зростання народжуваності насамперед в найбільш неблагополучних верств населення при відсутності достатньої кількості дитбудинків призведе до … їхнього переповнення, сирітства, жебрацтва і т.д.

Дозвіл на використання зброї справді нерідко спершу призводить до зменшення кількості легких злочинів, так. Але згодом, як правило, призводить до збільшення важких. Через цей етап "протверезіння" пройшли вже і Швейцарія, і США – країни, на які раніше нерідко посилалися прихильники вільного обігу зброї. Тож тепер вони кажуть, що їхній досвід, мовляв нам не підходить. Беріть приклад з Молдови, кажуть.

Цікава вибірковість логіки, правда? Хоча один аргумент в них ще залишився. Кажуть, що наявність зброї в населення, мовляв, буде тримати в покорі владних чиновників – прокурорів, суддів і міліціонерів. Хоча про те, що це буде мати якийсь вплив на цих людей (бо вони, мовляв, зброю мають – і тому нічого не бояться) говорити просто смішно.

Бо теперішній український міліціонер, прокурор чи суддя і без зброї кого захоче зможе підставити і посадити. А зі зброєю – тим більше! – буде гарний привід статтю відкрити. А що стосується української влади в цілому, як інституту держави, то вона володіє не тільки пістолетами й автоматами, але й літаками, танками і пушками. А чого варті пістолети чи навіть автомати проти важкої техніки – ми вже вдосталь на Донбасі надивилися.

Реформа ЖЕКів може зруйнувати галузь або призвести до нової залежності вже від приватних компаній, що нітрохи не краще. Та й не ЖЕКи займають основне місце в платежах за житло – частка їхня мізерна. Основні споживачі людських грошей – це теплокомуненерго та водоканали, про реформу яких чомусь ніхто навіть не заїкається. До чого іноді можуть привести приватні ЖЕКи (чи навіть об’єднання співвласників) вже чудово було видно на прикладі Києва.

І саме головне. Підняття тарифів (якого могло б і не бути, якби йому не передували підняття курсу долара) призведе до вимивання коштів у рядових громадян і до зменшення попиту на, за порядком: об’єкти нерухомості, автомобілі, ювелірні вироби та інші предмети розкоші, туристичні послуги, авіаційні та залізничні квитки, одяг і взуття. І навіть – на деякі продукти харчування. І в результаті – поступово, галузь за галуззю, призведе до стагнації всієї економіки.

І що ми отримаємо? Падіння доходів населення, збільшення народжуваності серед неблагополучних верств населення, зброя на руках (якої вже й так багато). Все це призведе до зростання злочинності, а подальше збідніння населення тепер вже через закриття цілих галузей економіки і втрату людьми роботи призведе до нового витка її спаду. І так – ланцюговою реакцією, круг за кругом.

Нове збідніння населення, нове закриття підприємств і новий виток зростання злочинності – аж до повного паралічу економіки і фактичного винищення населення – бо хто не буде в тюрмі сидіти, того його ж сусід застрелить і пограбує. Розумієте, до чого йдеться?

Запитання тільки, чи розуміють все це наші депутати і урядовці? І чи вони самі це роблять, а чи ними втемну "грають" інші, потужніші за них сили? І чи розуміє це сам народ? Ми ж все-таки тепер вже трохи інші стали. Чи ні?

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...