Кому свербить референдум

11т

Радитися з народом. Оголошувати референдум. Запитувати в народу про будь-яку дурницю. Такі пропозиції лунають від декотрих наших політиків, які насправді не збираються нічого з того всього виконувати, бо мають на меті щось інше – заговорити і присипати піском будь-яку проблему.

Дмітрій Кісєльов дає інтерв’ю "Gardian" і вважає, що в Україні зігнорована точка зору народу. Те, що тієї точки зору навіть під мікроскопом не видно у Росії, він мовчить.

Борис Колєсніков дає інтерв’ю польській газеті "Rzeczpospolita". Назва просто вбивча: "Majdan zrujnowal Ukraine" – "Майдан зруйнував Україну".

Назву сотворила газета зі слів Колєснікова, але навіть не подумала взяти її у лапки. Інтерв’ю вражає своєю подиву гідною лояльністю з боку журналіста. Маргінальний політик, опинившись на узбіччі, дає поради, як далі Україні жити. Але журналіст не запитує його, чому він не скористався цією премудрістю, коли був при владі.

Колєсніков твердить, що нова влада не запровадила жодних реформ. Журналіст не заперечує. Можливо, не в курсі. Якби мені доручили взяти інтерв’ю у відставного міністра Шрі-Ланки, я б теж був би не в курсі.

"Вони мають мільйон чиновників", – нарікає Колєсніков. Журналіст не запитує: "А хіба не було стільки ж і за Януковича?".

"Бізнес заляканий міліцією, прокуратурою". І знову жодної реакції журналіста. Натомість просто феноменальне запитання: "То що б ви порадили Порошенкові?"

Тут вступають сурми і тромбони.

Що може радити Порошенкові хтось, хто не бере жодної участі в економічному житті країни, а перед тим цю країну здавав Росії? І чому він має щось радити через польську газету, а не з трибуни парламенту? Де його безцінні поради тут, в Україні?

Але журналіст, якого важко не запідозрити в якихось особливих симпатіях до Колєснікова, підкидає дрівець: "А якщо нема реформ (тобто зауважте – він геть у цьому не сумнівається! – Ю. В. ), то може дійде до чергового Майдану? Бо люди не витримають".

Кому ж як не польському журналістові має бути відомо – витримають люди чині.

Хтось написав у коментарях: "І звісно ж, нема ані слова про Росію, яка є винуватицею усіх подій". Так воно і є. Про Росію ані слова. Як нема й слова про те, що банда Януковича цілеспрямовано руйнувала державу, нищила армію, готуючи зручний плацдарм для агресії Путіна.

Таке враження, що це не провідна польська газета, а якась провінційна рептилька, для якої поява політичного маргінала неабияка подія.

Ну, і нарешті головне: для того, щоб вступити в ЄС, вважає Колєсніков, треба запровадити децентралізацію і організувати референдум.

Тобто це та сама пісня, яку ми чули уже безліч разів. А коли вступали в СОТ, був референдум? А в ЮНЕСКО? А в ООН? А коли підписували кіотський протокол? А коли вибрали без’ядерний статус?

А може, нам порадитися з народом, як має виглядати великий герб? Або гімн? Тоді чому б не запитати в народу, скільки має коштувати газ? Або проїзд у потягах.

Не треба з референдуму і децентралізації робити посміховисько.

Хоча уже зроблено. Один не надто мудрий депутат вирішив заборонити аборти, а інша така ж не надто мудра депутатка запропонувала, щоб територіальні громади самі вирішували – забороняти у себе аборти чи ні. Тобто і тут має бути референдум.

Тоді уже й кури почали сміятися з подібної пропозиції.

До чого привела заборона абортів у Польщі відомо: жінки їздили в сусідні країни. А ще до берегів Польщі підпливав голландський корабель з лікарями. Жінок доставляли на катерах на корабель і там їм робили операції.

Зараз така ситуація, що аборти роблять уже з дванадцяти років. То що – змушувати дітей народжувати? І при цьому ж відомо, що будь-яка заборона породжує безліч способів її уникнути.

А якщо громади мають вирішувати проблему абортів, то чому б їх не наділити ще й правом вирішувати, які дисципліни вивчати у школах. А може, ще громадам дати право вирішувати, чи запроваджувати смертну кару?

Це ж можна й бабло заробити завдяки таким нововведенням. В одній області аборти дозволені, в іншій ні. І там, де недозволені, жінки їдуть туди, де дозволені. Убивці з областей, де є смертна кара тікають в області, де їх нема.

Відбувається дуже інтенсивне і корисне переселення людей.

Наші політики, заграючи з народними масами, наділяють їх космічним розумом. Народ, начебто здатний розібратися геть у всіх питаннях, але не у всіх питаннях йому дозволять розбиратися. А лише в тих, які вигідні політикам.

Людина, яка кандидувала на пост президента, робить безглузду пропозицію стосовно заборони чи дозволу аборту в тій чи іншій територіальній громаді. Можна тільки уявити собі, що б вона наколотила, посівши пост президента.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости