УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Блог | Подвійне громадянство українців росіянам "на руку"

подвійне громадянство, паспорти

Подвійне громадянство - прихована загроза державі

Здалося б, немає нічого простіше, ніж погодитися на улесливі спокуси отримати документ, що надає громадянство іншої держави. Здавалося б, це дуже зручно: в Україні ти українець, а скажімо, в Росії – "русский", в Польщі – "pshepolak" і так далі. Тим більше держава Україна, хоча й не визнає подвійного громадянства, проте не передбачає у своєму законодавстві відповідальності за такі дії. Однак, насправді - все не так просто.

Всерйоз задуматися над проблемами, котрі виникають у зв’язку з набуттям нашими співвітчизниками громадянства інших держав, змусили анексія Криму та розв’язання збройного протистояння на Донбасі, які "люб’язно" влаштував наш східний сусід. Тоді стало зрозумілим, що наявністю значної кількості російських паспортів у українців, які компактно проживають, скажімо, в тому ж Криму, на території Донеччини та Луганщини, Російська Федерація намагається виправдати свої дії на цих територіях, мовляв: "там живуть наши, а мы своих не бросаем". Відтак навіть ті наші співвітчизники, які погодились отримати паспорти РФ лише для того, щоб без проблем їздити туди на роботу чи торгувати, тим самим грають на руку агресору, оскільки збільшують для Росії кількість "наших", яких можна "захищати". При цьому російську сторону навіть не цікавить, просять її про захист чи ні.

Читайте: 7 запитань до СБУ про подвійне громадянство депутатів

Для приклада можемо згадати, як російська Рада Федерації в 2014 році одноголосно надала дозвіл на застосування російських військ на території України. Навіть страшно уявити, скільки смертей і руйнувань сталося б, якби В.Путін скористався наданим йому "правом" на неприховане, повномасштабне вторгнення своєї армії в Україну. Ось так і стає добропорядний і законослухняний громадянин України де-факто сепаратистом, який своїм, на перший погляд, нейтральним вчинком сприяє Росії в обґрунтуванні фактичної агресії проти України.

Окремо слід звернути увагу на "документи" псевдореспублік, які виникли на сході нашої країни завдяки зусиллям РФ. Громадяни України, які проживають недалеко до лінії розмежування або на окупованій території, (беремо до уваги лише пересічних громадян, а не "засланих козачків") одночасно з "паспортом ДНР/ЛНР" автоматично отримують членський квиток терористичної організації, що тягне за собою вже кримінальну відповідальність. Такими діями вони допомагають керівництву РФ та підконтрольних йому псевдореспублік обґрунтовувати потребу в продовженню спроб з розширення їх територій.

Це лише два приклади того, якими тяжкими наслідками може обернутись для України діяння по отриманню паспорта іноземної держави. Хотілося б, щоб українці пам’ятали: громадянство – це не лише ознака, здобута нами від народження, це – наша самобутня культура, наша історія і наше майбутнє. Це – наша родина, земля і держава! Батьківщина може бути лише єдиною…

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...