13 декабря • обновлено в 07:32
МоваЯзык
Блоги Мир

/ Блоги - Новости политики

Електронне декларування: кого стосується і як працює

1.2т

Верховною Радою України 15 березня 2016 року прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру у 2016 році", який спрямовано на запровадження у 2016 році роботи системи подання та оприлюднення відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Що змінюється? Відповідальність за несвоєчасне подання декларації за статтею 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення на ставатиме лише у разі, якщо це буде вчинено без поважних причин. Переліку поважних причин закон не містить - вони будуть визначатися на розсуд суду. Подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягнутиме адміністративну або кримінальну відповідальність залежно від розміру різниці між завідомо недостовірними та дійсними відомостями: лише якщо відомості відрізняються від достовірних на суму понад 250 розмірів мінімальної заробітної плати, настає кримінальна відповідальність, якщо відомості відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 розмірів мінімальної заробітної плати включно - адміністративна.

У разі застосування кримінальної відповідальності покаранням може бути - альтернативно - не тільки позбавлення волі, а й штраф або громадські роботи. Але у будь-якому випадку призначається додаткове покарання - позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Суб'єкту декларування надано право упродовж семи днів після подання декларації подати виправлену декларацію. Тут враховано, що особа має право виправити свою забудькуватість або недбалість. Законом враховано, що суб'єкт декларування має право проживати - постійно чи тимчасово - в іншому місці, ніж місце його реєстрації, а тому в декларації він має вказати як зареєстроване місце проживання, так і місце фактичного проживання або поштову адресу, на яку суб'єкту декларування Національним агентством може бути надіслано кореспонденцію.

Відтепер декларуванню підлягає цінне рухоме майно, вартість якого перевищує не 50, а 100 мінімальних заробітних плат. При цьому декларування такого цінного рухомого майна (крім транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів), права на яке набуті до подання суб'єктом декларування першої декларації відповідно до вимог цього Закону, здійснюється з обов'язковим зазначенням інформації про набуття такого майна до початку періоду здійснення діяльності із виконання функцій держави або місцевого самоврядування або у такий період. При цьому зазначення даних щодо його вартості та дати набуття у власність, володіння або користування не є обов'язковим.

Відомості про видатки та інші правочини зазначаються лише у разі, якщо розмір відповідного видатку перевищує 50 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня звітного року; до таких відомостей включаються дані про вид правочину, його предмет. На письмовий запит Національного агентства з питань запобігання корупціі суб'єкт декларування надає інформацію щодо найменування контрагента.

Державні органи, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, а також юридичні особи публічного права відтепер зобовязані будуть допомагати Національному агентству з питань запобігання корупціі і перевіряти факт подання суб'єктами декларування, які в них працюють (працювали) декларацій та повідомляти Національне агентство про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій у визначеному ним порядку.

В Законі уточнено поняття повної перевірки. Повна перевірка декларації полягає у з'ясуванні достовірності задекларованих відомостей, точності оцінки задекларованих активів, перевірці на наявність конфлікту інтересів та ознак незаконного збагачення і може здійснюватися у період здійснення суб'єктом декларування діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а також протягом трьох років після припинення такої діяльності. Національне агентство отримує можливість проводити перевірку декларації на підставі інформації, отриманої від фізичних та юридичних осіб, із засобів масової інформації та інших джерел, про можливе відображення у декларації недостовірних відомостей. І головне: вже у 2016 році службові особи, які на день початку роботи електронноі системи декларування займають відповідальне та особливо відповідальне становище, зобов'язані подати щорічні декларації за минулий рік протягом 60 календарних днів після початку роботи системи.

Очікується, що система почне працювати протягом найближчих 3-4 місяців. Для решти суб'єктів декларування щодо подачі електронних декларацій залишаються старі строки - з 1 січня по 1 квітня 2017 року вони повинні подати такі декларації за 2016 рік. За 2015 рік вони подають такі ж декларації, як і в попередні роки.

СМОТРИТЕ ВИДЕО ПО ТЕМЕ:

Ты еще не подписан на наш Telegram? Быстро жми!

Читайте все новости по теме "Политический блог" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Новости политики

Топ-публикации

Топ-блоги