Пенсії будуть не лише вчасними, а й вищими

18.4т

Очевидно, що нині ситуація у Пенсійному фонді не найкраща. Але це не новина для українського уряду. Видатки на Пенсійний фонд, які зараз називаються, 145 мільярдів гривень, це прогнозований дефіцит бюджету Пенсійного фонду. Але він був передбаченим і повністю покритий за рахунок державного бюджету України.

Тому своєчасним виплатам пенсій нічого не загрожує. Всі пенсіонери, незважаючи на непросту ситуацію у Пенсійному фонді, свої пенсії отримають вчасно і в повному обсязі.

Більше того. Цього року передбачено зростання мінімальної пенсії і прожиткового мінімуму. Перше вже відбулося 1 травня. Наступне підняття ще на 10% має бути 1 грудня 2016-го року. Кошти на ці підвищення теж закладені у бюджеті Пенсійного Фонду.

Звідки гроші? Це кошти державного бюджету України. Загалом у збільшенні дефіциту бюджету Пенсійного фонду немає нічого дивного, зважаючи на те, що причиною цього є рішення, ухвалене спершу урядом, а далі підтримане українським парламентом. Це зменшення від початку року ставки єдиного соціального внеску — із 40% до 22.

Таке рішення було покликане, щоб зменшити податкове навантаження і тягар на бізнес. В подальшому воно стимулюватиме економіку до легалізації, а бізнес до створення нових робочих місць.

Ще із важливого. Уряд не буде вносити пропозиції щодо підняття пенсійного віку. Ми працюємо над пропозиціями, які покликані на зменшення дефіциту Пенсійного фонду, без підняття пенсійного віку. Вважаємо, що Україна ще не вичерпала ресурс наповнення доходів Пенсійного фонду. Таким чином питання щодо підвищення пенсійного віку в країні на сьогодні знято із порядку денного.

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги