"Садо-Міхо": Львів стане центром Одещини

40

Парламентських виборів восени не буде. Так вважає Андрій Садовий, а він то знає напевно, бо обертається у клубі тих політичних сил, яким кортить перезавантажити парламент.

Останніми тижнями коридорами влади блукали чутки, що "Самопоміч" Садового активно готується до виборів, розгортає свої штаби, а її лідер - мер Львова - проводить "сепаратні" переговори про створення нового політичного дуету, який образно можна назвати "Садо-Міхо", за участі Андрія Садового та Міхеїла Саакашвілі. Цих двох політиків поєднує одразу декілька політичних чинників.

По-перше, рейтинги "Самопомочі", як і Саакашвілі, невгамовно зростають. "Самопоміч" входить у трійку найпопулярніших політичних сил, займаючи в деяких соцопитуваннях навіть перше місце, в інших - об'єктивніших - третє. Одеський губернатор теж є одним із найпопулярніших політиків країни і не приховує наміру створити політичну партію під себе. Тому їм обом цікаво добитися проведення дострокових парламентських виборів.

Друге, що їх об'єднує, - так це електоральна ніша. У "Самопомочі" та в майбутнього проекту Саакашвілі одні й ті самі виборці, з однаковими електоральними симпатіями. І якщо два проекти підуть на вибори, то вимушені будуть боротися не з "корумпованою хунтою", а між собою, що дещо псує агітаційний феншуй. Саме тому цим проектам і було б цікаво об'єднатися в один. Тим паче, у "Самопомочі" є вже розкручений бренд, але немає працездатної вертикалі, і губернатор Одеської області міг би підтягнути працездатні кадри по регіонах.

Як і годиться сучасним політикам європейського типу, Садовий та Саакашвілі проводять свої переговори келейно, подалі від людського ока. Лише Андрій Іванович не втримується і час від часу випускає щедру похвалу своєму таємному співрозмовнику. Ось у суботу, 27 лютого, в інтерв'ю виданню zaxid.net він на запитання про потенційне прем'єрство свого візаві відповів так: "Саакашвілі – новий в українській політиці. Він не зав'язаний на українській корупції, має великий міжнародний досвід управління. На моє переконання, українська держава повинна максимально використовувати потенціал громадянина України Саакашвілі. На якій позиції це краще зробити, залежить від готовності політичного істеблішменту".

Але зрозуміло, що про прем'єрство у цій парламентській каденції не йдеться:

"На сьогоднішній день в парламенті Саакашвілі не матиме великої підтримки. А йдучи на посаду прем'єра, маючи намір робити серйозні реформи, треба вибудувати роботу між урядом і парламентом у такій площині, щоби рішення приймалися моментально!". Читай - повноваження мають бути безмежні, підтримка - безапеляційна.

Тому - вибори!

Але не восени, принаймні так стверджує Садовий. Перед новою виборчою кампанією це політичне угрупування ставить перед собою завдання змінити закон про вибори, затвердивши винятково пропорційну виборчу систему із відкритими списками. Мовляв, щоб олігархи не тиснули на політичні партії та мажоритарників- кандидатів. І Андрія Івановича якось не турбує, що за Міхеїлом Ніколозовичем вимальовуються вуха російського олігарха Костянтина Григоришина, а також двох одеських "меценатів" - Кауфмана та Грановського.

Джерела в оточенні Садового стверджують, що лідер їх партії дуже обережний в контактах із Саакашвілі, розуміючи, що в разі чого - "Самопоміч" буде скоріше в позиції "мазо", і в них наразі лише "оглядини", без близькості. Але "Самопомочі" було просто конкурувати на політичних висотах, коли головними опонентами були "Свобода" та знекровлена відсутністю Тимошенко "Батьківщина". Тепер ситуація змінюється, що примушує ухвалювати Андрія Івановича непрості рішення. І поки він думає, то мимоволі артикулює гасла на підтримку Саакашвілі.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости