УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Алексей Павленко
Алексей Павленко
Министр аграрной политики и продовольствия Украины

Блог | Досягнення вітчизняних аграріїв

Досягнення вітчизняних аграріїв

Фракція "Самопоміч" прийняла рішення про відкликання мене з посади Міністра аграрної політики та продовольства України.

Видео дня

Рішення, жодним чином не пов’язане з моєю роботою на посаді Міністра.

Фракція дала високу оцінку діяльності команди Мінагрополітики та реформам, які ми почали впроваджувати разом з Урядом.

Зусиллями Міністерства здійснено дерегуляцію галузі. Скасовано 56 дозвільних документів та процедур, внесено понад 50 змін до законодавства. Результати відчули біля 40 тис підприємств. Економічний ефект від дерегуляції експерти оцінюють біля 12 млрд грн. Логістичний ланцюг на ринку зерна скорочено до 10 днів, що дало можливість досягти рекордного за роки незалежності експорту – більше 14 млрд доларів США.

Розпочато тотальне роздержавлення підприємств галузі. Готові передати на приватизацію понад 400 підприємств Фонду держмайна. В результаті роздержавлення всіх підприємств галузі понад 100.000 людей отримають землю через розпаювання. Вони чекали цього понад 20 років!

Дерегуляція і роздержавлення – важливі фактори протидії корупції в аграрному секторі.

Вдалося створити сприятливе середовище для бізнесу та залучити міжнародні інвестиції - біля 1 млрд доларів США. Наші європейські партнери готові надати довгострокові, дешеві кредити для українських аграріїв.

Нам вдалося переорієнтувати експортні потоки і тим самим практично звільнитися від російської економічної залежності в агросекторі. В цьому році відкрили ринки 9 країн для майже 100 підприємств м'ясо-молочної галузі. 238 підприємств пройшли сертифікацію та мають право постачати продукцію на ринки Європейського Союзу.

Вітчизняні аграрії поставляють продукцію в більш ніж 190 країн світу.

Сьогодні агросектор – експортна галузь №1 в Україні. Нам вдалося успішно пройти "аграрне АТО" та зібрати урожай зернових на рівні майже 61 млн тонн. Це – велике досягнення вітчизняних аграріїв.

Зроблено багато. Чимало проектів перебувають в стадії реалізації, багато проектів ми започаткували в цьому році. Наша аграрна політика визнана успішною не тільки в Україні, але й в світі. Разом з тим, фракція зробила свій вибір, зумовлений винятково політичною доцільністю. Я повинен виконати рішення фракції, яка 14 місяців тому висунула мене на посаду Міністра.

Мною написана заява про відставку, яку я подав до Верховної Ради України. Подальшу долю заяви вирішить коаліція депутатських фракцій та український парламент.

До повної незалежності від непрогнозованих російських ринків залишилось кілька кроків, і ми маємо їх зробити. Ми повинні завершити третю хвилю дерегуляції. Конче необхідно поставити крапку у роздержавленні підприємств, тим самим остаточно зруйнувавши корупційні кайдани агроекономіки. Вкрай важливо запустити донорські проекти, які вже акцептовані та підтверджені міжнародними донорами. Все це негайно необхідно країні!

До прийняття рішення парламентом я та команда Мінагрополітики продовжуємо працювати, не збавляючи темпів роботи.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...