Шенгенська віза швидко і безболісно

31,0 т.
Шенгенська віза швидко і безболісно

Наближається середина літа, туристичний бум набирає обертів. Не за горами новий навчальний рік, тому потенційним студентам європейських ВНЗ варто подумати про візи. Куди ж податися? Східною екзотикою українця вже не здивуєш. Однак Європа, до якої ми належимо принаймні географічно, лишається малодосяжною. Щоб прорубати вікно до Європи належить прорватись через барикади на підступах до посольств країн ЄС. Підкорення цих неприступних твердинь є першим кроком для отримання європейського "вхідного квитка" - Шенгенської візи.

До написання цієї статті мене надихнув випадково почутий жарт, очевидно, з "Камеді клаб". Звучить приблизно так: "Чоловік хоче замовити тур. Йому пропонують Єгипет, але ідея явно не до вподоби цьому громадянину: "Не хочу до Єгипту. Що я там не бачив? Піраміди? 6 годин в дорозі, мухи, спека, натовпи людей, автобус. Хочу до Європи!". На що агент відповідає: "Для Європи потрібна Шенгенська віза. І тут: 6 годин, мухи, спека, посольство".

Видео дня

Не будемо зараз аналізувати причини такого ажіотажу навколо віз Шенген. Попри всі оптимістичні прогнози дозволю собі зробити припущення, що найближчим часом ситуація навряд чи зазнає швидких змін попри всі обіцянки. Навіть приязні країни "ближчої" Європи обережніше підходять до видавання віз, особливо довготермінових і багаторазових. Черги на отримання віз теж чомусь не стають коротшими. Натомість пропоную шановному Читачеві кілька порад, як не підірвати своє здоров'я, пробиваючись до Європи.

Реально оцініть свої шанси.

Проаналізуйте наведені нижче пункти і подумайте, чи не виникає з ними проблем.

  • Якщо ви молода незаміжня студентка\неодружений студент без постійного місця роботи, а Ваші батьки пристойну платню отримують "в конверті", подумайте, чи не краще одразу замовити тур до безвізової країни. Чому? По-перше, щоб отримати візу Шенген, Ви мусите довести, що вона Вам не потрібна. Тобто що Ви неодмінно повернетесь на Україну. Доводити, як Ви здогадуєтесь, не на словах потрібно. Вас попросять надати довідку з місця роботи (Вашого або батьків) з зазначеною зарплатнею за останні півроку. Якщо Ви – студент, мусите принести довідку з ВНЗ та нотаріально завірену заяву від певної особи про те, що вона погоджується фінансувати Вашу подорож. З рештою, кожна країна висуває свої додаткові вимоги, але ідея всюди одна і та ж.
  • Якщо Ви самі фінансуєте подорож, у Вас попросять довідку з банку про наявність певної суми на Вашому рахунку або так звані "тревел-чеки".
  • Якщо Вас запрошує установа\організація, Вам пощастило.
  • Якщо Вас запрошує приватна особа-громадянин ЄС, окрім запрошення він\вона також надає довідку про стан свого рахунку, і сума на ньому має бути солідна. Як, з рештою, і на Вашому.

Стандартний список потрібних паперів виглядає так:

Заповнена візова анкета (через інтернет або власноруч, залежно від консульства); Дійсний закордонний паспорт (дійсний мінімум протягом 3 місяців від дня планованого завершення подорожі) Якщо у Вас 2 закордонні паспорти, приносите обидва, візу поставлять у той, що Ви вказали в анкеті, другий просто віддадуть; Український паспорт. Ідентифікаційний код. Запрошення від сторони, що Вас приймає (фірма або фізична особа). Якщо Ви самі бронюєте готель, то мусите надати підтвердження оплаченого бронювання. Довідку з місця роботи з вказаним доходом за останні півроку. Для студентів та учнів – довідка з місця навчання. Для неповнолітніх може бути потрібна довідка з місця роботи батьків, теж з доходом за останні півроку. Для виїзду неповнолітнього потрібна нотаріально посвідчена заява зі згодою батьків. Якщо один з батьків їде з дитиною, а другий – ні, все одно мусить нотаріально оформити заяву з текстом, що він висловлює згоду на поїздку своєї дитини з другим з батьків. Якщо батьки розлучені, все одно потрібна така заява, якщо друга сторона не позбавлена батьківських прав. Фотографія розміром 3,5х4,5 см, 70% його площі має займати Ваше обличчя. Жодних темних окулярів. Фото треба приклеїти до анкети. Просто, але знали б Ви, скількох людей розвертають саме через те, що не така фотографія або що вона не приклеєна. Люди часто приносять таке фото, як на український паспорт. В принципі, в кожному нормальному фотоательє вже знають, що таке фото "для візи Шенген". В окремих випадках (якщо сторона, що запрошує, не покриває коштів вашої подорожі) Вас попросять довідку з банку про стан Вашого рахунку. Медичне страхування на суму 30 тис. євро. (стандартна страховка). Без нього у Вас не приймуть анкету. Такий документ в солідній страховій компанії коштуватиме плюс-мінус 350 грн. З несолідними не раджу мати справу. Так, Ви, так як і всі, думаєте, що з Вами в дорозі нічого не трапиться. Дай Боже, щоб було так, але заощадивши 50 грн. Ви ризикуєте довго повертати кошти свого лікування. Увага! Не купуйте квитків, доки у Вас на руках не буде візи. Про це також пишуть в оголошеннях на стінах консульств. Наявність квитка туди і назад жодним чином не впливає на отримання візи.

Ще запропоную Вам типово європейський підхід: отримувати інформацію безпосередньо з першоджерела. Тобто найвичерпнішу інформацію про візові вимоги Ви отримаєте на Інтернет-сторінці відповідного посольства. Сайти посольств мають україномовні версії, тобто проблем жодних. Варто не полінуватися і прочитати потрібний розділ від "А" до "Я". Прочитали? Зібрали необхідні документи? Ідемо далі!

Зробіть усе самі. Відповідні фірми та особи запропонують все зробити за Вас. Якщо Ви вперше подаєте документи, то послугами солідної турфірми, де Ви замовляєте тур, нехтувати, може, і не варто. Але, як свідчить досвід, перше питання при замовленні євротуру звучить так: "У Вас є Шенгенська віза?".

Майте також на увазі: коли турагент бачить, що у Вас "глухий номер" з документами, солідна турфірма навряд чи візьметься за оформлення візи для Вас. В такому разі Вам можуть запропонувати допомогу інші, не завжди сумлінні фірми чи особи. Такі послуги для лінивих можуть видоїти ваш гаманець і не принести позитивного результату. В принципі, ознаки таких шахраїв неважко зауважити. Вам обіцятимуть стовідсотковий результат та інші золоті гори за всього-навсього кілька сотень євро. Якщо Вам порадять, скажімо, провернути "карусель" з тревел-чеками або надати лише їх копії, подумайте, чи не намагаються Вас ошукати. Уявіть себе на місці консула: Ви б прийняли такі документи?

Не відкладайте підготовку документів на останній день, процес може затягнутись. Окрім того, процедура отримання візи за найоптимальніших умов триває близько тижня. За умови, якщо у Вас з першої спроби приймуть документи.

Переходимо до заповнення анкети. В принципі, з цього можна почати. Декому так легше організувати весь процес.

Наполегливо раджу Вам взятись за справу самим. Це не так складно. Варто лише УВАЖНО ЧИТАТИ. І думати. Не знаєте, що писати в якомусь пункті? – Ще раз зверніться до сайту посольства, розділ візової інформації. Досить часто там можна знайти зразок заповненої анкети. Допомагає!

До заповнення анкети варто підійти серйозно. Помилка в одній літері може спричинити купу проблем.

Під стінами посольств\консульств вам пропонуватимуть такі послуги, як заповнити анкету, за окрему плату. Ці люди не є працівниками консульств і пропонують послуги для лінивих. Так, в них "набита рука", проте я не стала б довіряти їм свою анкету. Подумайте: Ви самі краще знаєте інформацію про себе, ніж випадкова людина. Дасте раду самі, не святі ж глечики ліплять.

Країни Євро зони впевнено переходять на електронну систему заповнення анкет. Позитивний момент "комп'ютеризації" в тому, що на анкеті вказано буде точний час Вашого візиту до консульства/посольства. Тобто не треба вже годинами стояти у черзі. Але є і мінуси – Інтернет-сторінки періодично "зависають". Важливо! Перед тим, як братись за заповнення анкети в режимі "онлайн", переконайтесь, що Ваш принтер не відмовиться співпрацювати з Вами у сакраментальний момент друку вже готової анкети. Зберегти її Ви не завжди зможете, якщо що – доведеться повторити весь процес.

Під стінами дипломатичного представництва варто з'явитись без запізнення. Поводьтеся чемно, аби не провокувати часто роздратовану з невідомих причин охорону.

Не забудьте забрати оригінали документів. Консулові лишається лише Ваш паспорт і довідки. Запрошення теж заберіть. На кордоні може знадобитись. Вони самі Вам його віддадуть, але можуть забути – всі ми живі люди.

Отримавши візу (мої вітання, якщо Вам вдалося!), обов'язково перевірте, чи правильно написане Ваше ім'я, прізвище і дати в'їзду та виїзду з Шенгенської зони. Це дуже важливо! Буде прикро, якщо через помилку в одній літері чи цифрі Вас з кордону розвернуть додому. Такі випадки мають місце. Так, візи видають живі люди, що можуть помилятися. Помилки комп'ютера теж трапляються.

Якщо ж Вам, не дай Боже, відмовили, поверніться до пункту 1 цієї статті та до консульської інформації. Проаналізуйте самі, що Ви недоопрацювали. В дипломатичному представництві Вам ніколи не пояснять причин відмови у наданні візи. Проаналізуйте ситуацію і не здавайтесь. У Вас ще все життя попереду!

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...