УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Богдан Короленко
Богдан Короленко
Кандидат історичних наук

Блог | Що не так із Горішніми Плавнями?

Що не так із Горішніми Плавнями?

Згідно закону назва міста Комсомольськ містить символіку комуністичного тоталітарного режиму. Вона є похідною від скороченої назви "Коммунистический союз молодежи имени В.И.Ленина" - Комсомол. Тобто назва міста однозначно підпадає під перейменування. До 21-го листопада Комсомольська міська рада повинна була провести громадські слухання, на яких разом з представниками територіальної громади мала обговорити пропозицію щодо нової назви міста, далі ухвалити відповідне рішення на Комсомольської міської ради і подати його на розгляд ВР.

Проте, замість того, щоб запропонувати нову назву, 17 вересня Комсомольською міською радою були проведені громадські слухання, на яких ухвалили рішення не змінювати назву міста, а звернутися до Президента і ВР не перейменовувати Комсомольськ. Мовляв, місто засноване у 1960-му році, і на їх думку це історична назва, яка не підпадає під перейменування. Тобто замість того, щоб перейменувати місто, там вирішили його не перейменовувати.

Починаючи з листопада минулого року УІНП та комітет ВРУ кілька разів фактично вмовляли Комсомольську міську раду подати нову назву для міста.

19 лютого УІНП звернувся до міського голови Комсомольська Бикова із листом, в якому пояснювалося, що назва міста містить символіку комуністичного тоталітарного режиму, тому має бути змінена. І проінформовано, що законом не передбачено жодних винятків. Назва має бути нова.

Читайте: Декоммунизация: маниакальное возбуждение

Що зробила Комсомольська міська рада? За один день до 21 лютого вона ухвалила рішення про "інше" значення назви міста Комсомольськ. Начебто це від … "Колективу молодих соціально мотивованих людей Ь Справжніх Ь козаків". Складно це коментувати. Мабуть, це більше до гумористів.

У лютому міський голова Биков та депутат ВР Жеваго зустрічалися із головою Інституту В’ятровичем на предмет можливості залишити назву Комсомольськ, на що їм відповіли, що це неможливо, оскільки суперечить закону. Більше того, на зустрічі у Полтавській ОДА, на якій був присутній і Биков, В’ятрович вкотре заявив про необхідність перейменування Комсомольська.

Таким чином, у депутатів Комсомольська було додаткових, фактично "бонусних", кілька місяців, щоб таки спромогтися запропонувати нову назву для міста. Вони цього не зробили. В такому випадку ВР перейменовує міста за рекомендацією УІНП. Назву рекомендувала експертна комісія при УІНП – група фахівців з істориків, картографів, філологів та краєзнавців. На одному із засідань вони погодили назву для міста Комсомольськ – Горішні Плавні.

Звідки вона? Це назва села, яке знаходилося за 3 кілометри від центру Комсомольська. Взагалі це територія хуторів, їх там було чимало, а Горішні Плавні було центром цієї великої сільської агломерації. У результаті побудови Дніпровського (нині – Полтавського) гірничо-збагачувального комбінату вона зникла. Власне, місто Комсомольськ і постало в результаті зникнення цього села. В 1972 р. воно було знято з обліку як "неіснуюче"... Слово "Плавні" походить від плавнів Дніпра. А "Горішні" від давнього українського слова - верхні.

Горішні Плавні – це оригінальний український топонім, який не повторюється на топонімічній карті України і має чітку історико-географічну прив’язку до тепер вже колишнього міста Комсомольськ.

Читайте: Чому Кіровоград не може залишитись Кіровоградом?

Те, що назва дивна для когось… Частина українського суспільства просто не хоче знати українську історію, натомість вигадують всілякі легенди і міфи.

Один з народних депутатів, "ярих" противників цієї назви, якось у своєму дописі написав, що Горішні Плавні російською перекладається як "Орєховиє Болота". Суцільне невігластво… Не розумію, чому вони противляться. Ніхто ж не противиться Кобелякам, Лобковій Балці, які є у Полтавській області або Гола Пристань у Херсонській області. Це давні оригінальні українські топоніми.

Отже, постанова про перейменування міста Комсомольськ вже набрала чинності, тому назви міста Комсомольськ вже немає. Є місто Горішні Плавні.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...