УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Богдан Короленко
Богдан Короленко
Кандидат історичних наук

Блог | Чому Кіровоград не може залишитись Кіровоградом?

Чому Кіровоград не може залишитись Кіровоградом?

Місто Кіровоград не може залишитись неперейменованим. Його назва суперечить чинному законодавству, зокрема закону про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки. Кіровоград названий в честь Сергія Кірова, відомого більшовицько-комуністичного діяча, тому вона не може бути збережена в будь-якому випадку. Хочуть цього мешканці, які взяли участь у соціологічному опитуванні чи не хочуть. Закон обов’язковий для всіх, тому це навіть не обговорюється.

Читайте: Як перейменувати Кіровоград?

Стосовно іншої назви Єлисаветград. Ця назва обговорювалася на Комітеті ВР з питань державного будівництва та регіональної політики місцевого самоврядування щонайменше шість разів. І стільки ж разів Комітет відхиляв її. Тобто погодження від профільного Комітету ВР стосовно назви Єлисаветград і Святоєлисавет немає. Пропозиція Комітету була - відхилити таку назву.

Тепер стосовно інших двох назв – Інгульськ та Кропивницький. Український інститут національної пам'яті у своїх рекомендаціях подавав назву Інгульськ, як таку, яка підтримана низкою громадських організацій, в тому числі й кіровоградських. По-друге, ця назва має позитивні висновки і рекомендації профільних академічних установ. Вона повністю відповідає закону України про географічні назви.

Щодо назви Кропивницький. Вона з'явилася як компромісна поміж Інгульськом та Єлисаветградом. Остання, нагадую, неодноразово була відхилена. 31 березня Комітет ВР, розглядаючи питання про перейменування Кіровограду, вирішив відкликати свій позитивний висновок щодо перейменування міста Кіровоград на Інгульск і підтримав назву Кропивницький, як компромісну.

Відповідна постанова про перейменування Кіровограду в Кропивницький вже зареєстрована. Завтра ця постанова буде розглядатися у Верховній Раді. Сподіваємось, що місто Кіровоград буде перейменовано. Єдине, що гарантовано можна сказати, що назви Кіроград не буде, як і не буде Єлисаветград. Сподіваюсь, що завтра назва міста "Кіровоград" увійде в історію.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...