Сьогодні православні християни відзначають свято Обрізання Господнього, коли Христа нарекли іменем Ісус, а також день пам'яті св. Василія Великого, архієпископа Кесарії Кападокійської, що в Малій Азії.

Святий Василій народився близько 330 року в Кесарії і походив зі знатного роду, що славився не лише багатством, а й ревною християнською вірою.

Святий написав багато праць, залишивши по собі велику духовну спадщину – це твори догматичні, моральні, аскетичні, полемічні, пояснення Святого Письма, 366 листів. Він уклав текст Божественної Літургії, приклався до формування вчення про Пресвяту Трійцю.

Його визнають Великим Вчителем Церкви.

Святий Василій заснував два монастирі - жіночий і чоловічий, у кожному окрузі своєї митрополії утримував богадільні та будинки для прочан.

В Україні Св. Василій Великий вважався покровителем землеробства.

Тому основною обрядодією цього дня було засівання осель українців збіжжям із відповідними примовляннями.

Традиційно зранку ходили посівати посівальники-хлопчики, обсіваючи зерном оселі родичів, сусідів, знайомих.

Посівальниками мають бути хлопчики, оскільки існує повір'я, що першим на Новий рік мав зайти в хату чоловік, щоб все було добре і в родині, і в господаря. Посівали зерном, в основному - житом, пшеницею. Першому засівальнику, як правило, приділялася особлива увага, тому зранку хлопці намагалися встати якомога раніше, щоб бути першим. Всі засівальники отримують грошову винагороду, яку залишають собі або частину віддають на церкву.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости