На фоні інформаційного сміття типу фотографій з Букінгемського палацу чи статей про кадровий скандал/нескандал в МЗС, дійсно важливою новиною сьогодні є слова щодо часових перспектив вступу України в ЄС великого друга України Ж.-К.Юнкера (слово друг пишу без лапок, оскільки добре знаю, що він дійсно є другом України).

Шкода, що ці слова європейського високопосадовця прозвучали лише зараз.

Я про це говорив ще тоді, коли Клімкін і команда злили з угоди про асоціацію з ЄС всі положення щодо перспективи вступу в ЄС, взяли в цій угоді абсолютно непомірні і непотрібні без перспективи вступу в ЄС зобов'язання, і без будь-якого відвертого діалогу про це з суспільством і бізнесом спочатку парафували, а потім на хвилі європідйому підписали цю угоду.

Юнкер сказав правду.

Нинішня угода про асоціацію невиконувана щонайменше років 10, 15, а з такими урядами як нинішній - невиконувана у принципі.

Оскільки угода не передбачає можливості вступу України в ЄС, лише після її виконання ми можемо (теоретично...) розпочати переговори про набуття членства в ЄС. Такі переговори зазвичай (з нормальними країнами) тривають 4, 6, а то й більше років, потім ратифікація...

Тобто навіть за найкращим сценарієм той алгоритм стосунків з ЄС, який заклали Клімкін і команда при погодженні угоди про асоціацію, вступу до ЄС нам не бачити щонайменше 20-25 років.

Хоча ще в 2005 році ми на повному серйозі обговорювали з партнерами в ЄС перспективу 2015 чи 2020-их років як часових рамок вступу в ЄС.

Саме тому, напевне, в той час так наполегливо було зачищено переговорну команду з ЄС і випускник МФТІ з сумнівним минулим очолив переговори з ЄС з основоположного для України питання.

Ось і результат.

Хоча, повертаючись до фото з Букінгему, рівень деградації української дипломатії такий, що треба вже говорити не про європерспективи, а про правила вибору кольору шкарпеток на офіційний прийом.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости