УкрРус

Вступу до ЄС нам не бачити щонайменше 20-25 років

На фоні інформаційного сміття типу фотографій з Букінгемського палацу чи статей про кадровий скандал/нескандал в МЗС, дійсно важливою новиною сьогодні є слова щодо часових перспектив вступу України в ЄС великого друга України Ж.-К.Юнкера (слово друг пишу без лапок, оскільки добре знаю, що він дійсно є другом України).

Шкода, що ці слова європейського високопосадовця прозвучали лише зараз.

Я про це говорив ще тоді, коли Клімкін і команда злили з угоди про асоціацію з ЄС всі положення щодо перспективи вступу в ЄС, взяли в цій угоді абсолютно непомірні і непотрібні без перспективи вступу в ЄС зобов'язання, і без будь-якого відвертого діалогу про це з суспільством і бізнесом спочатку парафували, а потім на хвилі європідйому підписали цю угоду.

Юнкер сказав правду.

Нинішня угода про асоціацію невиконувана щонайменше років 10, 15, а з такими урядами як нинішній - невиконувана у принципі.

Оскільки угода не передбачає можливості вступу України в ЄС, лише після її виконання ми можемо (теоретично...) розпочати переговори про набуття членства в ЄС. Такі переговори зазвичай (з нормальними країнами) тривають 4, 6, а то й більше років, потім ратифікація...

Тобто навіть за найкращим сценарієм той алгоритм стосунків з ЄС, який заклали Клімкін і команда при погодженні угоди про асоціацію, вступу до ЄС нам не бачити щонайменше 20-25 років.

Хоча ще в 2005 році ми на повному серйозі обговорювали з партнерами в ЄС перспективу 2015 чи 2020-их років як часових рамок вступу в ЄС.

Саме тому, напевне, в той час так наполегливо було зачищено переговорну команду з ЄС і випускник МФТІ з сумнівним минулим очолив переговори з ЄС з основоположного для України питання.

Ось і результат.

Хоча, повертаючись до фото з Букінгему, рівень деградації української дипломатії такий, що треба вже говорити не про європерспективи, а про правила вибору кольору шкарпеток на офіційний прийом.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Наши блоги