УкрРус

Для чого приїжджали закордонні міністри?

Для наших європейських партнерів ключовим питанням була внутрішньополітична стабільність в Україні. Це питання було основною метою візиту міністрів закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра та Франції - Жана-Марка Еро. Вони приїхали до нашої країни подивитися на скільки наша внутрішньополітична ситуація є небезпечною чи все-таки керованою. Друге питання, яке їх хвилювало – це врегулювання політичної ситуації на Донбасі.

Тут все більша увага приділяється не питанню змін до Конституції, а забезпеченню виборів. Всі зрозуміли безглуздість і вибухонебезпечність подальшого проштовхування змін до Конституції в той непрозорий спосіб і абсолютно суперечливий принципам конституційного процесу, яким це робилося раніше. Українці такої редакції і пропозиції не сприймуть. Тому ключова увага з боку наших європейських партнерів полягає у необхідності досягнення домовленості щодо параметрів виборів на території так званих окремих регіонів.

Для цього слід прийняти закон щодо виборів і щодо амністії. Українська влада ще озвучує питання щодо контролю по безпеці доступу до тих територій. Процес іде дуже швидко. Очевидно, що активну роботу зараз проводять ті, кого ми називаємо терористами і проти яких ведемо антитерористичну операцію. Росія теж активно працює, щоб проштовхнути своє бачення і свої ідеї щодо законодавчого забезпечення, виборів й інших елементів легалізації "ДНР" й "ЛНР". Через два-три тижні побачимо чіткі позиції сторін.

Це можуть бути поступки з боку Росії і сепаратистів щодо прийняття українських умов, доступу до території і умов проведення виборів. Індикатором буде згода з боку Росії і сепаратистів щодо передачі українській стороні контролю над україно-російським кордоном. Росія не те що йде з Донбасу або з України. Росія просто змінює форму своєї присутності на Донбасі і в Україні в цілому. Вона робить ставку на максимальну внутрішню дестабілізацію всередині країни.

Також це можуть бути російські ідеї за якими ми не матимемо доступу до кордону і території. Фактично, сепаратисти будуть проводити вибори так, як вони цього будуть хотіти.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Наши блоги