Для наших європейських партнерів ключовим питанням була внутрішньополітична стабільність в Україні. Це питання було основною метою візиту міністрів закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра та Франції - Жана-Марка Еро. Вони приїхали до нашої країни подивитися на скільки наша внутрішньополітична ситуація є небезпечною чи все-таки керованою. Друге питання, яке їх хвилювало – це врегулювання політичної ситуації на Донбасі.

Тут все більша увага приділяється не питанню змін до Конституції, а забезпеченню виборів. Всі зрозуміли безглуздість і вибухонебезпечність подальшого проштовхування змін до Конституції в той непрозорий спосіб і абсолютно суперечливий принципам конституційного процесу, яким це робилося раніше. Українці такої редакції і пропозиції не сприймуть. Тому ключова увага з боку наших європейських партнерів полягає у необхідності досягнення домовленості щодо параметрів виборів на території так званих окремих регіонів.

Для цього слід прийняти закон щодо виборів і щодо амністії. Українська влада ще озвучує питання щодо контролю по безпеці доступу до тих територій. Процес іде дуже швидко. Очевидно, що активну роботу зараз проводять ті, кого ми називаємо терористами і проти яких ведемо антитерористичну операцію. Росія теж активно працює, щоб проштовхнути своє бачення і свої ідеї щодо законодавчого забезпечення, виборів й інших елементів легалізації "ДНР" й "ЛНР". Через два-три тижні побачимо чіткі позиції сторін.

Це можуть бути поступки з боку Росії і сепаратистів щодо прийняття українських умов, доступу до території і умов проведення виборів. Індикатором буде згода з боку Росії і сепаратистів щодо передачі українській стороні контролю над україно-російським кордоном. Росія не те що йде з Донбасу або з України. Росія просто змінює форму своєї присутності на Донбасі і в Україні в цілому. Вона робить ставку на максимальну внутрішню дестабілізацію всередині країни.

Також це можуть бути російські ідеї за якими ми не матимемо доступу до кордону і території. Фактично, сепаратисти будуть проводити вибори так, як вони цього будуть хотіти.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости