Риторика Савченко збігається із риторикою проросійських агентів. Але в її останніх виступах декілька разів дослівно цитувалися праці декількох відомих українських сучасних філософів. Не буду називати прізвищ, але точно видно, що Надя не могла сказати такого сама. У її виступах використовується величезна кількість слів, які вона зазвичай не вживає. Можна припустити, що вона просто озвучила якісь папірці, які їй підсунули. Звісно, можна також говорити, що Надя має недостатню освіту чи недостатню кваліфікацію, аби розмірковувати на соціально-політичні й економічні теми. Отже, тексти Наді пишуть. Тепер питання, хто це може бути і навіщо це робиться.

Аналіз дає відповідь, що це люди, які скоріш за все пов’язані із російською агентурою. Бо точки, в які б’ють ці слова збігаються з інтересами Росії розхитати Україну. Але українське громадянське суспільство не розколюється, а навпаки консолідується. Тоді виникає питання – а хто і що є метою текстів Савченко.

Насправді, цільова аудиторія знаходиться поза межами України. Це Захід – Європа і США. Їм намагаються показати, що в Україні іде громадянська війна, там розкол. Саме це хоче довести керівництво Росії.

Для цього використовують народного героя України, який і пропонує визнати цю громадянську війну, навіть якщо не каже про це безпосередньо. Вислови Савченко так чи інакше спрямовані на підсилення тези про громадянську війну. В Україні її не можна "продати", бо тут ніхто такого не відчуває і не розуміє, значить ця теза іде на експорт.

Отже, підсумок. За цим стоїть керівництво Росії. Через які сили вони це роблять – невідомо, незрозуміло і чесно кажучи, не дуже важливо. Головна аудиторія для цих висловів знаходиться не в Україні, а головною метою є довести, що російського вторгнення до України нема, це громадянська війна, а значить Захід має прибрати звідси свою допомогу і зняти санкції.

Але світ – це складна конструкція. Є різні країни, в кожній із них є політичні еліти, широкі маси громадянського суспільства. Надія Савченко є дуже цитованою на Заході, от її виступи і спрямовані на західних виборців, щоб ті у свою чергу тиснули на своє політичне керівництво. Мовляв, якщо в Україні громадянська війна, то навіщо ви допомагаєте одній із частин цієї війни. Яке ви маєте право на це і як ви можете вводити санкції проти Росії, раз вона тут ні до чого.

Треба ще знати, що канал Russia Today по Європі має 3-4-те рейтингове місце і це означає, що вплив російської пропаганди там є дуже сильним. Протистояти цьому складно.

Стратегічною метою Росії не є підрив України. Її метою є підрив західного світу, а Україна – це територія, де дуже кривавим шляхом це відбувається.  

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости