Роздуми в голос щодо Ради громадського контролю Національного антикорупційного бюро.

Термін повноважень першого складу Ради спливає 5 червня, і відповідно, НАБУ проводить вибори нового складу, який от-от почне працювати, переймаючи кращий досвід "попередників".

Тепер давайте проведемо докладний аналіз, чим же запам’ятався українцям такий важливий орган з контролюючими функціями аж цілого Антикорупційного Бюро.

1. Все почалося минулого року з дуже гучного скандалу, коли цілий ряд антикорупційних громадських організацій не пройшли відбір до складу Ради громконтролю і заблокували її роботу. Тоді на ноги були підняті всі доступні і не дуже доступні ЗМІ, на сторінках яких громадські активісти просто волали про кидок. Аж до тих пір, поки керівництво НАБУ не зголосилося провести переобрання складу Ради.

За дивним збігом вибори відбувалися з використанням програмного забезпечення, розробленого одним з тих, хто найбільше кричав про кидок, таким собі ГО "Електронна демократія". Ні досвіду створення подібних продуктів, ні відповідних сертифікатів, ця організація не мала, але НАБУ під шаленим тиском громадськості, йде на використання саме їхнього програмного забезпечення замість того, що надала Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України. Дивно, правда?

У результаті голосування на сайті НАБУ, якого на той момент не знаходив навіть Гугл, з використанням програмного забезпечення від невідомої громадської організації, замість наданого державним органом вискакують десятки тисяч голосувавших, які в унісон віддають голос за тих самих волаючих про зраду громадських активістів.

І ще один цікавий факт, який пам’ятають всі, хто мав відношення до тодішніх подій: сервери, на яких відбувалося голосування безслідно зникають, залишивши згадку про себе лише у вигляді "правильних" результатів.

2. За рік існування Рада громадського контролю прийняла всім своїм складом участь у конкурсних комісіях з відбору кадрів для НАБУ. Через їх руки пройшло тисячі претендентів на посади від детективів і аж до керівників підрозділів.

Там окрема статистика, але злі язики говорять про цифри в межах 50 тис. доларів за позитивне рішення при відборі на посаду детектива. Ще раз повторюю – то чутки. Правда маю з того приводу декілька заяв від тих, хто не зміг зібрати суму, але то вже інша історія.

3. Віталій Шабунін, який очолював Раду весь рік, встиг засвітитися у цілій низці корупційних скандалів. То кошти, виділені через нього американцями на реформу прокуратури до останньої не дійшли, то ціна безкоштовно розроблених питань для атестації прокурорів склала 470 тис. доларів. Але то не має жодного відношення до реальної роботи Ради громадського контролю НАБУ, як, до речі, і Шабунін до боротьби з корупцією.

І ось проходить голосування за новий склад Ради. З членів діючої поки попередньої подалося аж 2 кандидати: Гриценко Олексій Анатолійович від Всеукраїнського об’єднання Автомайдан (по сумісництву син екс-міністра оборони Анатолія Гриценка) і Маселко Роман Анатолійович від тієї ж організації. А де ж інші 13 діючих членів? Совість не дозволяє подаватися знову чи бажання відсидітися в тіні? А може там вже просто нічого ловити? Конкурси проведено, детективів відібрано, тепер можна і перепочити. Хай іншим теж дістануться крихти з барського столу.

Закон у нашій країні почав діяти. Потроху, помалу, але набираючи потужності і визнання в суспільстві. Невідворотність покарань наздоганяє у найвіддаленіших куточках світу у найнепередбачуваніший момент. Дике верещання на тему корупції і заробляння на тому відходить в історію, віддаючи місце реальним крокам і результатам.

Тільки от особи, які виконували функцію держави відбираючи детективів у державну інституцію, намагаються розчинитися в повітрі. Чи вдасться їм це зробити – побачимо вже дуже скоро.

Далі буде.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги