, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

Декілька годин тому в Одесі закінчилася нарада з головами обласних державних адміністрацій за участю керівництва центральних органів влади та правоохоронних органів під головуванням Глави держави.

Можливість висловитися мав кожен і, зокрема, піднімалися питання, пов’язані з митницею. Мені вже надійшло багато повідомлень, в яких і подяка за позицію стосовно "людей Калетніка" і розуміння кадрової проблеми на митниці, і водночас здивування моєю заявою з приводу небажання працювати в такій системі.

Президент відреагував на це наступним чином: "Я таку позицію не підтримую. Ви поставлені на дуже відповідальну позицію. Ви подаєте поганий приклад главам адміністрацій. Корупціонерів на посадах не має бути. В такому разі проводимо спільну операцію з правоохоронцями, СБУ, прокуратурою. Людина має бути затримана і опинитися у в’язниці".

Саме розуміючи всю відповідальність покладену на мене і маючи бажання цю систему міняти, ми продовжуємо працювати.

Ще декілька слів про ті моменти, які були озвучені сьогодні. По-перше, проблема тарифів, тарифна політика. У нас аномальна ситуація. В Одесі можна розмитнити тканину за 3 з половиною $, а в Херсоні за 1,2 $. І так по всій країні. Коли я говорю з начальником департаменту тарифів і йому це все пояснюю, людина пише заяву про звільнення, а потім іде до "внутрішньої безпеки" і розповідає, що на неї тиснуть. Так само чинять начальники Закарпатської та Миколаївської митниць, які вийшли на лікарняний.

Я хочу всім колегам передати, що я буду тиснути, і я таки витисну вас із цієї системи. Тому що митницю треба очищувати, і митниця має працювати інакше, ніж вона звикла працювати.

По-друге, про діяльність правоохоронних органів і їхню взаємодію із митницею. Я звернувся на нараді в Одесі до Василя Грицака. У нас ще, на жаль, не змінився порядок взаємодії з СБУ. Тому що люди, які займалися протидією корупції у митних органах, залишилися ті ж самі.

Голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеїл Саакашвілі розповів, як джерела в МВС передали йому листування чиновників МВС, СБУ про корупцію на митниці. Він зазначив, що без будь-якої достовірної інформації, за завідомо помилковою заявою відкривають і реєструють кримінальну справу за фактом незаконного підприємництва. "В особливо цинічних випадках реєструють за всіма справами, за всіма поставками, стосовно всіх фірм. Після чого порушується ця справа. Потім у рамках особливого розслідування йде митниця, вона моментально змушує їх це вивантажити. І по накатаній схемі - не хочете платити, будь ласка, вивантажать, поставлять на кілька тижнів і не будуть завантажувати. Порти у всьому цьому беруть участь. В першу чергу це роблять порти. Ось хроніка української корупції на митниці, в МВС, СБУ", - розповів Саакашвілі.

Було наведено кричущий приклад з кораблем з феронікелем. Корабель перебував в Одеському порту 2 місяці. На мою думку, це чисто рейдерська схема із використанням рішень судів, за допомогою яких бізнесмени розбиралися між собою, хто з них правий у корпоративному конфлікті. Ці документи були нам надані, ми їх проаналізували, і випустили корабель вже протягом кількох днів, після того, як була озвучена ця проблема.

Я запевнив пана Президента і запевняю всіх, хто має справу з митницею: митниця не буде брати участі у подібних розборах і діятиме виключно в рамках законодавства і своєї компетенції.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги