УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Алексей Василюк
Алексей Василюк
Эколог международной организации "Экология-Право-Человек"

Блог | Дніпро може перетворитись на болото?

Дніпро може перетворитись на болото?

Ще у 70-х роках минулого століття ЗМІ піднімали тему, яка стосувалася того, що робити з Дніпра водосховище – ідея погана… і вже тоді журналісти зустрічалися із забороною про це писати.

З того часу минуло багато років, змінився клімат, який зумовив збій багатьох природніх процесів, які потребують, фактично, нового ґрунтовного дослідження, адже відслідковувати вплив тих чи інших процесів стало важче.

Нині екологи не можуть повно і змістовно дослідити природні зміни в Дніпрі: як вони впливають на живі організми. Це стосується не лише рослин, а й впливу на людей.

Нещодавно у Дніпрі на Полтавщині заборонили купатися, наприклад. Ця заборона була оголошена не просто так. Цікаво, що Полтавська область закрила водойму для відвідувачів, а Запоріжжя, Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Каховка, думаєте, не мають проблем із тим же Дніпром? Гадаю, це просто замовчується.

Читайте: Україна на межі екологічної катастрофи

Нині держава не контролює екологічну ситуацію, а це, практично, питання національної безпеки. А тим часом, дніпровські водосховища заростають водяним горіхом.

У випадку з водосховищами на Дніпрі слід розуміти, що їх підтримують штучно і це блокує більшість природніх процесів у річці. Починаючи з 30-х років минулого століття українські водосховища чекають "наказу" переходити у природній стан, щоб не перетворитись у болото, але вказівки щодо повернення не було й донині.

Будь-яка річка, у якої є заплава (частина річкової долини, що лежить вище меженевого рівня води в річці і періодично затоплюється під час повені. – Ред.) має здатність до самоочищення. Але Дніпра це не стосується, позаяк його як такого немає. Річка залишилась десь хіба що у районі Київського моря і біля Каховки, решта водного плеса – водосховища.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...