Коли історія перетворюється на таблоїд

5.8т

Тема "волинської трагедії" популярна в Польщі завдяки її розкручуванню в ЗМІ. Все дійшло до такого абсурду, що багато поляків, за результатами опитування, головним своїм ворогом часів Другої світової війни називають українців. Це приклад того, таблоїдизація історії, коли історія перетворюється на таблоїд, спотворює уявлення про минуле. Власне ця таблоїдизація є основою для наростання різного роду антинастроїв проти українців у Польщі.

На щастя, українці поки що симпатизують полякам. Для нас вони є головними соратниками і союзниками. Але, на жаль, ситуація погіршилася. Як показують соціологічні опитування, досить істотно за останній час зростає ворожість поляків до українців.

Ще один цікавий аспект. Польські політики говорять про неприпустимість визнання УПА на державному рівні, про те, що встановлення пам'ятників воїнам УПА або перейменування вулиць на честь Бандери, нібито шкодять польсько-українському розумінню. Це абсолютно неправда, тому що саме ті регіони, де вже давно є такі вулиці та пам'ятники, є найбільшими симпатиками Польщі.

Відповідно в цих аспектах насправді немає нічого антипольського. І взагалі виглядає трохи дивно, коли польські політики вважають за нормальне коментувати і навіть вказувати, які саме герої мають бути в Україні. Хоча основою взаєморозуміння є взаємоповага в тому числі і в інтерпретації минулого.

В українців уже є один сусід, який наполегливо намагається допомогти нам зрозуміти наше минуле. Від таких оцінок цей сусід перейшов до сьогодення та майбутнього. Дуже сподіваюся, що такого сусіда на заході ми не отримаємо і в польських політиків вистачить розуму не проявляти емоцій про непереборну імперіалістичну спадщину.

Оптимізм вселяє опублікований лист представників польської еліти. Три колишні президенти, міністри і прем'єр-міністри приймають українську пропозицію, що до оцінки конфліктних питань треба підходити з моральної точки зору та християнської - прощаємо і просимо вибачення.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги