УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Гліб Канєвський
Гліб Канєвський
Експерт Центру політичних студій та аналітики "Ейдос"

Блог | Віковий ценз на виборах – неприпустимий

Віковий ценз на виборах – неприпустимий

Нещодавно на сайті офіційного інтернет-представництва Президента України з’явилася електронна петиція про встановлення вікового цензу на право голосу на виборах і референдумах, а сама – заборону голосувати українцям, старшим 65 років.

Право голосу на виборах - є невід`ємним правом українця. Яке, до речі, гарантоване Конституцією. На мою думку, будь-яке обмеження права, а в даній петиції мова йде саме про обмеження прав українців старше 65 років, є не припустимим.

Не знаю точні причини петиції, але переконаний, що регулярні політичні кризи відіграли свою роль.

Суспільство втомилося, що через тотальну корупцію в Україні відбуваються численні перевибори. На яких основними виборцями є пенсіонери, що за гречку продають свої голоси екс-регіоналам, аферистам, олігархам та іншим пройдисвітам.

Разом з тим, чи через благополучне життя пенсіонери продають свої голоси? І, чи молодь не ходить на вибори тільки тому що пенсіонери продають свої голоси?

Читайте: Порада наступнику Яценюка із Арканзаса

Впевнений, що проблема набагато глибша. І має під собою економічний та соціальний фундаменти. Люди бідні, без гідної роботи, готові продати свій голос аби кому. Тому можна заборонити участь на виборах хоч від сорока років. Однак це не призведе до оновлення політичної системи. До влади так і будуть приходити шахраї, готові продатися першому зустрічному олігархові. Якщо проблему бачити тільки в пенсіонерах, які женуться за продуктовими пакетами.

Після наведених аргументів, складається враження, що "Україні пороблено". Та це не так. Вихід є. І я його вбачаю в безкомпромісній боротьбі з корупціонерами.

Вже сьогодні можна повернути в державну скарбницю 50 мільярдів доларів, які були виведені з України при Януковичі. Вже сьогодні за десятки мільярдів доларів можна продати на аукціонах без корупції державні підприємства, які зі стратегічних активів перетворилися на годівниці для груп кононенків, мартиненків та подібних. Врешті-решт, не треба забувати про армію хабарників на елітних авто, які сьогодні сидять в органах державної влади і потенційно можуть втратити награбовані статки через цивілізовану судову конфіскацію. В перспективі від боротьби з корупцією Україна може додатково отримати ще один національний бюджет.

Відтак конфісковані кошти корупціонерів та залучені інвестиції від продажу державних підприємств можуть реально оживити промисловість, а значить і ріст зарплат.

І тоді люди тричі задумаються, чи потрібно продавати власні голоси. Чи краще віддати свій голос за державотворців, які перемогли корупцію та залучили кошти для благополуччя українських виборців.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...