newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Павел Розенко
Павел Розенко
Экс-вицепремьер-министр Украины, вице-президент Красного Креста Украины

Блог | Українцям компенсують усі фінансові збитки

Українцям компенсують усі фінансові збитки

Бюджет 2017 – найбільш соціальний бюджет за всю історію незалежної України. Більше того, це найбільш соціальний бюджет воюючої країни. Ми стали на шлях повноцінного і постійного підвищення соціальних стандартів (протягом наступного року вони підвищуватимуться у два етапи). Ми визначили для себе, що соцстандарти (зокрема, прожитковий мінімум) повинні перевищувати рівень інфляції. Таким чином ми намагаємося компенсувати людям всі ті втрати, які вони з об’єктивних причин понесли у 2014-2015 роках.

Лейтмотивом державного бюджету 2017 року стало підвищення мінімальної заробітної плати. Мабуть, вперше за історію України була зроблена ставка на підняття "мінімалки". Це з одного боку відхід від ідеології щодо дешевої робочої сили, а з іншого – реальна боротьба з бідністю працюючих громадян.

Нині, на жаль, 28% українських сімей у складі яких є хоча б одна працююча особа – знаходяться за межею бідності. Це не нормально, коли сім’я, яка працює не може собі дозволити того, на що заслуговує. Саме тому цього року ми заклали в бюджет додаткових 28 мільярдів гривень. Це підвищення зарплат для працівників соціальної сфери, культури, фізичної культури тощо.

Видео дня

Також ми продовжуємо соціальні програми, які започаткували минулими роками. Понад 73 мільярди гривень буде витрачено на програму системи субсидій (ми забезпечимо субсидіями усіх, хто їх потребує). Більше того, я переконаний, що наступного року ціни на житлово-комунальні послуги зростати не будуть, позаяк не передбачене зростання ціни на газ.

Всі об’єктивно-негативні процеси за останні два роки ми подолали і таким чином, у нас є можливість стабілізувати всю ситуацію. Той соціальний пакет, який ми заклали цього року – мінімальний. За умови якісних змін і позитивної динаміки – протягом наступних років ми будемо його розширювати.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...