Зменшення витрат на субсидії: життя українців зміниться

9.3т

Кабінет міністрів запропонував скоротити витрати на субсидії з оплати житлово-комунальних послуг у 2017 році на 3,6 млрд грн — до 47,1 млрд грн з 50,7 млрд грн, що викликало певне занепокоєння серед українців. Втім причин для хвилювання немає – рішення закономірне і логічне в контексті підняття мінімальної заробітної плати до 3200 гривень з 2017 року.

Варто зазначити: під час нинішнього опалювального сезону (2016-2017 року) українці ніяк не відчують на собі зменшення витрат на субсидії, адже всі вони на сьогоднішній день уже нараховані (або ж знаходяться у процесі нарахування). Як ви пам’ятаєте, субсидії нараховувалися, згідно з доходами громадян України за 2014-2015 роки, коли ще про підвищення якості соціальних стандартів не було і мови.

Після підвищення мінімальної зарплати в Україні до 3200 гривень також не планується зменшення розміру субсидій: люди просто отримають додаткові кошти. І ці гроші українцям нараховуватимуть аж ніяк не на оплату житлово-комунальних послуг (що нині викликало занепокоєння), а для реалізації власних особистих потреб.

Як ми досягнемо реалізації цього задуму?

Справа у тому, що нині ми активно працюємо над політикою енергозбереження. Скоро в Україні запрацює Фонд з енергозбереження, який протягом 2017 року повинен напрацювати систему підвищення енергоефективності житлових будинків і систему зниження рівня будь-яких втрат енергоносіїв.

Окрім того, ми чітко розуміємо, що ціни на газ і на комунальні послуги на ближче майбутнє вже зафіксовані, тому з наступного року їх підвищення не передбачається.

Як бачите, при поступовому підвищенню якості життя громадян потреба в субсидіях ставатиме все менша і менша. Та це не означає, що у ближчому майбутньому ми скажемо, що субсидії не потрібні. Знову ж-таки, приводів для хвилювань нема: ніяких радикальних кроків щодо зміни системи субсидій ми нині не розглядаємо, як і не працюємо над штучним скороченням числа споживачів субсидій. Ми будемо діяти еволюційно, підвищуючи соціальні стандарти, а далі виходитимемо з потреб населення. Наша ціль полягає у тому, щоб оплата за житлово-комунальні послуги не складала понад 15% усіх доходів української родини. Вірю, нам вдасться реалізувати свій задум.

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости