Чому День Державного Прапора України не слід відзначати 23 серпня

8.2т

З одного боку я дуже втішений, що в Україні приживається таке свято як День Державного Прапора, позаяк це дуже важливе патріотичне свято. Та з іншого боку, 23 серпня –  дата абсолютно випадкова і необґрунтована з історичної точки зору. Колись цю дату запропонував президент Леонід Кучма та, на жаль, вона немає ніякого історичного навантаження.

Вважається, що саме 23 серпня 1991 року, після провалу путчу в Москві, група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійний зал Верховної Ради. Втім мало хто знає, що офіційне внесення стягу відбулося 24 серпня біля 21:00.

Своєю чергою, дата, яка має історичне значення для українського стягу – 24 липня. Саме цього дня 1990 року над Києвом, над українською столицею, вперше за 70 років підняли національний синьо-жовтий прапор. Саме ця подія стала переломною для історії українського стягу.

Але в Україні святкування 23 серпня вже прижилось. Цікаво, що у світі цього дня вся Європа відзначає день пам'яті жертв сталінізму та нацизму. Окрім того, цього дня 1939 року відбулося підписання угоди про ненапад між Німеччиною та Радянським Союзом (так званий Пакт Молотова — Ріббентропа).

Український Інститут національної пам’яті неодноразово піднімав питання щодо перенесення Дня Державного Прапора і ми сподіваємось, що наше суспільство зможе переглянути доречність цієї дати.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости