Як не перетворити відпустку на пекло: поради туристам, що їдуть до ЄС

10,3 т.
Як не перетворити відпустку на пекло: поради туристам, що їдуть до ЄС

Пропоную короткий список речей, які Ви просто мусите взяти з собою, їдучи до ЄС, і кілька порад. Сподіваюсь, це дозволить Вам зберегти час і нерви.

Перевірте (за необхідності навіть кілька разів) час і місце відправлення Вашоголітака. Ця порада звучить абсурдно, та якби тисячі людей не марнували своїх відпусток через цю "дрібницю", не була б вона пунктом номер 1 в нашому списку. За кордоном можна обійтись без чого завгодно, окрім документів, грошей і ліків, якщо Ви такі приймаєте. Перевірте їх наявність.Занотуйте собі адресу дипломатичного представництва України там, куди Ви зібрались. Навіщо? У випадку втрати паспорта (від цього не застрахований ніхто) ця адреса Вам знадобиться. Спершу мусите піти до поліції, там спишуть протокол, з яким підете/поїдете у найближче консульство України. Не забудьте про аптечку, навіть якщо Ви не вживаєте жодних лікарських препаратів. Це заощадить Ваше здоров'я, час і гроші. Не те щоб за кордоном не виявилося потрібних ліків, але пам'ятайте:

Видео дня
 • більшість лікарських засобів за кордоном (особливо в країнах ЄС) відпускаються лише за рецептом лікаря. Максимум, що Вам можуть продати без нього це щось на зразок "Колдрекса" і якихось льодяників від болю в горлі. А тепер уявіть, що Ви раптом захворіли. Вистачило б прийняти аспірин або легкий антибіотик, а тут треба невідомо де шукати лікаря, щоб виписав Вам рецепт. Витратите на це мінімум день, а хвороба тим часом прогресуватиме…Кумедною буде ситуація, якщо Вам доведеться шукати аптеку, щоб купити, скажімо, лейкопластир.
 • візит до аптеки, а тим більше до лікаря за кордоном може бути болісним ударом по вашому гаманцю. Так, у Вас є страховка, але якщо дійте до відшкодувань, Ви можете бути неприємно здивовані.

Наполегливо раджу озброїтись "путівником" - книжкою з потрібною інформацією про місце вашої відпустки. З чистим сумлінням можу порекомендувати "Мichelin" та "Lonely Planet". Окрім інформації про те, що варто побачити в країні призначення, там є суто практичні поради, напр.. де можна переночувати, пообідати, купити квитки тощо. Обов`язково візьміть з собою готівку куди б Ви не їхали. Але більшість коштів раджу покласти на картку. У випадку крадіжки Ви її легко заблокуєте, вкраденої готівки Ви повернути не зможете. Якщо Ви – студент, візьміть з собою ISIC. Заощадите кілька десятків євро. І не соромтесь всюди питати, чи є знижки для студентів. В музеях і місцях туристичного паломництва вони точно є. Будьте готові до значних витрат:

 • на проїзд у громадському транспорті. Мінімальна вартість одноразового квитка може становити навіть кілька євро. В гривнях краще не перераховувати, щоб не псувати собі настрій. Поцікавтесь абонементами, це дуже вигідно.
 • квитки до музеїв, особливо якщо Ви не маєте студентської знижки. Мимоволі починаєш цінувати українські музеї за просто смішну вартість квитків. Увага! До більшості музеїв в країнах ЄС один день на тиждень вхід безкоштовний. Перевірте у "провіднику" або Інтернеті таку інформацію про музеї, які хочете відвідати. Це дозволить дуже суттєво заощадити, оскільки в Європі відвідування популярних музеїв не є дешевим задоволенням.

Ви можете заощадити на:

 • всьому, якщо ви студент, який не досяг 26 років і має картку ISIC;
 • на всьому, якщо сплануєте поїздку і перевірите, на що і скільки маєте витратити;
 • продуктах в супермаркеті;
 • туристичну мапу можна отримати (зазвичай безкоштовно) в пунктах туристичної інформації, позначених літерою "і" на білому фоні у синій рамці;
 • щоб заощадити на готелі/хостелі і отримати дах над головою безкоштовно, скористайтесь сервісом Coach Sufring. Це платформа, на якій можете зареєструватися і "напроситися" в гості до людини з потрібного Вам міста. Так само хтось потім може попроситися до Вас. Боятись не потрібно, почитайте відгуки про Вашого потенційного господаря/гостя. Розумію, в Україні люди не звикли до такої практики, тому якщо боїтесь, пошукайте дешевого хостелу.
 • недорого переночувати можна в католицьких монастирях, але там значно суворіша дисципліна. Поводитись доведеться чемно;
 • можна переночувати в кемпінгу або власному наметі. Тільки поцікавтесь, чи в обраному місці можна ставити намет.

Сплануйте поїздку, наскільки це можливо. Інакше можете повернутись додому і довідатись від знайомих, що не побачити ТАМ найцікавішого. Буде трохи прикро. Ну хіба що це стане стимулом здійснити повторний вояж…

Не обідайте/не пийте кави в туристичних місцях. Часто відійшовши далі на дві вулиці Ви можете поїсти смачніше і дешевше. Якщо у ресторані/кав`ярні багато місцевої публіки, можете бути спокійні. Якщо одні туристи – раджу шукати далі.

Ідучи на прогулянку, візьміть з собою візитівку Вашого готелю. Вони зазвичай стоять на рецепції. Якщо забудете адресу готелю, ця візитівка Вас виручить.

Бажаю Вам приємної відпустки, незабутніх вражень і лише приємних клопотів.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...