Коли переліт коштуватиме 10 євро?

Ryanair

Сам прихід лоукостоператора Ryanair– позитивний сигнал для розвитку українського авіаринку. Та динаміка, яку він продемонстрував минулого року – а це зростання на понад ніж 31%,була найкращою рекламою і тепер на наш ринок починають звертати увагу найбільші оператори Європи.

Але в той же час очікувати кардинальних змін від приходу Ryanair не варто, бо головними факторами, що впливають на ринок, є динаміка доходів населення і вступ в дію угоди про безвіз між Україною і ЄС.

Що стосується конкуренції із головними гравцями, то прихід Ryanair її тільки підсилить. Але я сумніваюсь, що він вестиме ту практику, яку має в країнах Східної Європи. Я про запровадження щоденних рейсів. Очевидно, це будуть рейси через день (чи декілька разів на тиждень) в напрямку найбільш привабливих міст  Європи - Лондона, Парижа, Мілану.

Видео дня

Ryanair буде орієнтуватись на пасажиропотік з України, обслуговуючи туристів, бізнес-туристів, заробітчан і можливо студентів. А оскільки ці напрямки і так є досить конкурентними, то є надія, що ціни на них зменшаться. Але очікувати цін на квитки по 10 євро – явно передчасно. Це можуть бути кілька місць в літаку задовго до відправлення рейсу. Основна маса квитків буде продаватись по цінам, які диктує ринок.

Крім того, лоукостоператори працюють з певними умовами, які відрізняються від МАУ чи інших так званих "традиційних" авіакомпаній. Наприклад, приїхати в аеропорт треба вже із роздрукованим квитком, бо в аеропорту ця послуга може коштувати додаткові 10-15 євро. Так само є моменти із перевезенням багажу.

Також лоукости зазвичай прилітають у локальні аеропорти, які розташовані на околиці міст. Щоб добратися в центр – треба витратити 10-15 євро. А в час, коли не працює громадський транспорт – може бути і більше. Тому пасажиру потрібно дуже скрупульозно прорахувати свої витрати.

До кінця року можна очікувати не так заходу нових операторів, скільки збільшення частоти рейсів чи політної сітки. Якщо отримаємо безвізовий режим, а економіка почуватиметься більш-менш нормально, то він може зрости на 30%. А це вже дуже гарний показник і такий перспективний ринок буде привабливим для експансії європейських авіаоператорів.

От тоді можна очікувати на зменшення цін на квитки. Чим частіше літає авіакомпанія, тим гостріша конкуренція, відтак і тим більше ймовірність коригування ціни. Їм же треба буде заповнювати рейси – от вони будуть змушені знижувати ціни на квитки у декілька разів.

Щодо внутрішніх перевезень, то вони навряд будуть цікавити європейських операторів. Тут найбільш перспективними є сезонні рейси "Київ-Одеса", "Київ-Львів", "Київ-Івано-Франківськ", але на них досить добре почуваються вітчизняні оператори.   

Що стосується іноземних лоукостів, то вони активніше заходитимуть в регіональні аеропорти – Харків, Львів, Одесу для здійснення прямих рейсів з містами Європи. Відтак, статус-кво минулого року – 64% вітчизняних авіаперевізників проти 36% закордонних авіакомпаній, за результатами 2017-го може бути істотно скориговано на користь останніх.

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...