Партію "Йоббік" обурило, що в СБУ нагадали їхньому партійцю про відповідальність за сепаратизм

625

Угорську націоналістичну партію "Йоббік" неабияк стурбувало застереження СБУ їхньому представникові на Закарпатті

Про це повідомляє zakarpattya.net.ua з посиланням на прес-службу партії.

Відповідна заява була розміщена на офіційному сайті партії "Йоббік" KárpátHír.

Як інформує угорський політик Габор Вона, Дежева Ковача телефоном було викликано в офіс в Служби безпеки України в Ужгороді, і він добровільно прийшов туди, аби відповісти на поставлені запитання. Під час тривалого допиту в СБУ було заявлено, що "Йоббік", представником якого на Закарпатті, відповідно до цієї заяви, справді є Д.Ковач, звинувачується в сепаратистських дії в Україні, які мають на меті відокремлення Закарпаття за російського сприяння.

Як можна зрозуміти з заяви, з-поміж іншого Д.Ковач розміщав у Фейсбуку карту "Великої Угорщини", що включає в себе і територію українського Закарпаття, та червоно-біло-зелений прапор з угорським надписом "Закарпаття". Також Д.Ковача звинуватили у сепаратистській діяльності, пов'язаній з організацією акції під назвою "Повернення додому. Угорці на Верецькому перевалі", приуроченої до чергової річниці підписання Тріанонського мирного договору 1920 року. В інших угорських ЗМІ ця акція подавалася як відначення року Арпада Фесті на Верецькому перевалі в Закарпатській області України для угорських учнів і школярів.

Також у СБУ Дежева Ковача письмово попередили, що в разі, якщо він не відмовиться від своєї протиправної діяльності, йому загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією.

У підсумку, в цій заяві устами Габора Вона "Рух за кращу Угорщину - Йоббік", який раніше неодноразово і відкрито заявляв про претензії Угорщини на територію Закарпатської області України, відкинув всі звинувачення на предмет того, що займається в Україні будь-якою сепаратистською діяльністю. Натомість наполягає на повній територіальній автономії угорців Закарпаття. На думку "Йоббіка", йдеться про залякування угрів. які стали на захист своїх прав.

І стверджує, що члени партії "як і раніше рішуче вимагають повної територіальної автономії та захисту прав" для закарпатських угорців. А тиск на їхнього представника на Закарпатті називає елементом залякування угорської громади та грубим порушенням прав людини.

Зазначимо, раніше співробітники СБУ в Закарпатській області встановили, що місцевий мешканець всупереч чинному законодавству України оформив собі угорське громадянство. Цього громадянина було офіційно попереджено про кримінальну відповідальність за посягання на територіальну цілісність та недоторканність України.

03 червня 2016р.<>

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Тема

Наши блоги