newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Уряд Яценюка провів найбільше реформ за всі роки незалежності, - Іван Міклош

4,3 т.
Уряд Яценюка провів найбільше реформ за всі роки незалежності, - Іван Міклош
Уряд Яценюка провів найбільше реформ за всі роки незалежності, - Іван Міклош

20.05.2016

Протягом двох років після Революції гідності в Україні було проведено більше реформ, ніж протягом 25 років незалежності.

Про це заявив у четвер співголова міжнародної групи радників Уряду Іван Міклош.

За його словами, останні два роки були складними для України не через реформи, а через те, що до цього часу ніхто їх не проводив.

"Відсутність реформ та російська агресія, в тому числі – економічна, – ось причина рецесії", - наголосив Міклош.

Видео дня

Він зазначив, що дуже багато було досягнуто в макроекономічній стабілізації.

"Зазвичай, людям це ні про що не говорить, вони думають, що вона не є важливою, але насправді вона є дуже важливою: без макроекономічної стабілізації не може відбутися зростання заробітних плат, зайнятості, та підвищення якості життя", - пояснив Іван Міклош.

Він повідомив, що уряд Яценюка зробив перші кроки в реформуванні податків і пенсій, реструктуризацію державної заборгованості, Україна також покращила показники в рейтингу "DoingBusiness" з 112 позиції у 2013 році до 83-ої у минулому.

"Фіскальна консолідація в минулому році була величезна – однією з найбільших у порівнянні з іншими країнами. Очищення банківської системи було важким, але тут теж здобуто великих досягнень. Скорочення інфляції та стабілізація валютного курсу – теж великі досягнення", - додав співголова міжнародної групи радників.

"Дерегуляція енерготарифів – теж дуже важливий крок у боротьбі з корупцією. Регуляція енерготарифів була одним з джерел корупції, багатства олігархів та їхнього впливу на політиків", - зазначив він.

Іван Міклош наголосив, що ці досягнення буде зведено нанівець у разі припинення започаткованих попереднім урядом реформ.

"Треба сказати, що ці макроекономічні досягнення будуть укріплюватись та продовжуватись тільки тоді, коли продовжуватимуться реформи", - підсумував Міклош.