На Волині білоруси посягнули на український ліс. Відео

2.3т

У прикордонному селі Ветли Любешівського району селяни вимагають від білоруської сторони не порушувати державний кордон и не вторгатись на українську територію.

Повідомляється, що у 20-тих числах січня 2016 року сусіди-білоруси почали вирубувати дерева на українській стороні. Ґвалт не обійшовся без наслідків і білоруська сторона визнала факт порушення режиму державного кордону та у лютому повернула 79 дерев представникам Любешівського лісомисливського господарства.

Про це повідомляє прес-служба волинського осередку "Українського об’єднання патріотів – УКРОП".

Плескіт води на Білому озері, що на Любешівщині, заспокоює та заворожує. Іноземці приїжджають сюди аби помилуватись красою природи і позаздрити кількості прісної води, якою багата волинська земля. Але нині селяни втратили спокій. Цей берег належить сільській раді села Ветли, той що напроти - Білорусі. Озеро Біле з’єднане каналами ще з двома озерами та річкою та розташоване на 6 метрів вище від білоруської сторони.

Неподалік від шлюзу - "Жирівський канал", який віддавна і був кордоном між білорусами та українцями. Але відколи Україна здобула незалежність, канал передали у власність сусідам і шлюз - разом з ним.

Голова сільської ради села Ветли Любов Павлік переконує, що Білоруси зайшли на нашу територію, де копався канал без назви. І нині він сягає в деяких місцях до ста метрів.

Саме цей канал "Без назви" й непокоїть мешканців. Його зображено на топографічній карті Парфена Ткачука - лісничого, який добре знає цю місцевість. Колись поруч Жирівського каналу йшло ще два канали: південний і північний. Нині всі ці канали знаходяться на території Білорусі.

У квітні 2015 року у Ратнівському районі відбулось виїзне засідання демаркаційної комісії. Мешканців та сільської голови на обговоренні не було. А ті хто був, канули в лету. Нині кордон з Білоруссю охороняє Національна гвардія України, а тому люди налаштовані радикально.

Селяни давно хотіли зустрітися із головою облдержадміністрації і тими, хто підписував демаркаційні протоколи про кордон і його межі. Адже це питання державного характеру, а не лише невеликої громади. Але на листи до Президента ніхто не реагує. А так, як у Верховній раді немає представника від округу, на звернення приходять відписки. На останній запит до голови облдержадміністрації від Любові Павлік відповіді так і не надійшло.

Надія залишилась у мешканців Ветлів на голову фракції УКРОП в обласній раді, який вже надіслав звернення до Володіміра Гунчика і у десятиденний термін повинен отримати відповідь.

Селяни налаштовані боротися за своє та прилеглі озера. Вони обурені тим, що на їх майже двохтисячну громаду не звертали уваги. А питання кордону вирішили без згоди з боку українців, які століттями ходили до лісу цими стежками та милувались озером, яке може обміліти та зазнати екологічної катастрофи. А поки такого не сталося, В’ячеслав Рубльов запевнив, що спільно з іншими депутатами шукатиме висновків комісії, які покажуть, як і хто ділив українську землю і по чиїй межі.

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости