Дві буковинські печери потрапили до 11 найбільш вржаючих в Україні

296

Хтось добуває адреналін, глибоко пірнаючи або з високого стрибаючи, а ця публікація для тих, хто шукає незвичайних вражень під землею. Журналісти сайту "24" підготували гід по 11 вражаючих печерах України.

До числа цих 11-и потрапили дві печери, які розташовані на Буковині.

Печера Баламутівська, село Баламутівка, Заставнівський район, Чернівецька область

Вхід до печери – великий грот висотою 7 метрів, шириною 20 та довжиною 15 метрів. Дно гроту вкрите гіпсовими брилами. Загальна довжина порожнини складає 263 метри, площа – 457 квадратних метрів. Сама печера низька і не дуже широка, висота галереї близько 1-1,5 м, а ширина – 1-2 м.

Унікальністю цієї печери є наскальні малюнки періоду мезоліту (12-10 тис. років до н.е.), що збереглися на стінах вхідного гроту.

Печера Попелюшка, Молдова-Чернівецька область

Ця печера розташована на межі України і Молдови. Головний вхід до неї — на території Молдови, біля села Кріва. А основна підземна частина — якраз у недрах України. Вхід з українського боку розташовано поблизу села Подвірного Новоселицького району.

Попелюшка — третя у світі за довжиною гіпсова печера. Довжина розвіданих її ходів понад 91 кілометр.

До середини XX століття ця печера була заповнена водою. Але вода спала, і спелеологи дісталися середини. Тут знайшлися дивовижних розмірів та краси зали, незвичайний склад повітря та мінерали, походження яких швидше асоціюється з океанськими западинами.

Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: , ,

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги