У Луцьку створять центр дослідження Волинської трагедії

1.3т

Науковці, громадські активісти та політики спільно звернулися до Верховної Ради, Кабміну та президента із закликом забезпечити фінансування для робочої групи на базі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, що буде досліджувати тему Волинської трагедії.

Спільне звернення ухвалили під час всеукраїнської науково-практичної конференції "Українсько-польський конфлікт в роки Другої світової війни у оцінках науковців та громадськості: український дискурс".

За словами декана історичного факультету СНУ Анатолія Шваба, наукові заходи на цю тему вже не вперше відбуваються в університеті, а цьогоріч конференцію підтримав волинський нардеп Ігор Гузь.

Як відзначив депутат, за останній рік у Польщі було чимало антиукраїнських інцидентів, проте альтернативи встановленню та підтриманню добросусідських відносин немає. Зокрема він нагадав про скандальну резолюцію польського Сейму та Сенату, фільм "Волинь", руйнування могил вояків УПА.

До панельних дискусій під час конференції долучилися історики Юрій Макар, Володимир Комар, Микола Кучерепа, Юрій Крамар, Леонід Зашкільняк, Богдан Гудь, Володимир Трофимович, Олег Ленартович, Ярослав Шабала, Оксана Каліщук, Сергій Годлевський та інші.

За підсумками конференції учасники прийняли спільне звернення до ВРУ, Кабміну та президента із проханням забезпечити державне фінансування робочої групи у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки, яка досліджуватиме інформацію про жертв польсько-українського конфлікту 40-х років ХХ століття. Також у зверненні йдеться про необхідність розробки державної комплексної програми наукових досліджень проблеми українсько-польських взаємин періоду Другої світової війни.

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости