newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

18 хмельницьких ріелторських компаній отримали попередження від антимонопольників

1,1 т.
18 хмельницьких ріелторських компаній отримали попередження від антимонопольників

Ілюстрація

Обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало 18ріелторським компаніям неухильно дотримуватися вимог законодавства про захист економічної конкуренції при здійсненні своєї діяльності та рекламуванні послуг. Виявилося, що значна кількість ріелторських компаній міста надають послуги з порушенням законодавства. Ряд ріелторів надають послуги без проведення державної реєстрації.

Видео дня

Порушники надають споживачам недостовірну та неправдиву інформацію про об’єкти нерухомості: вартість, фактичний стан, умови.

«Деякі агентства нерухомості та ріелтори повідомляють, що працюють від імені забудовників, хоча документального підтвердження чи підписаних угод із забудовниками не мають, – повідомляють у Антимонопольному комітеті області. – При реалізації нерухомості на вторинному ринку, працюють, не маючи документального підтвердження співпраці із продавцем. Відсутність відповідного договору аргументують тим, що ріелтор уклав усну угоду із продавцем, або ж продавець є близьким другом (родичем, знайомим) ріелтора. Відсутність угоди між продавцем та ріелтором може надавати останньому можливості щодо маніпулювання вартістю послуги (комісійними) для різних покупців, які планують придбати одну і ту ж квартиру».

Таким чином недобросовісні ріелтори неправомірно використовують переваги у  конкуренції.