newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Вінниця. Планується будівництво історичого комплексу

339
Вінниця. Планується будівництво історичого комплексу

Сьогодні голова Вінницької ОДА Микола Джига провів виїзну нараду на території колишньої ставки Гітлера - Вервольф.

Видео дня

На нараді обговорювали питання щодо заснування історико-меморіального комплексу пам’яті жертв фашизму, який побудують за кошти Вінницької ОДА до 9 травня. Територія, на якій буде розміщуватися комплекс, була передана у власність Вінницького обласного краєзнавчого музею.

"Наразі починається благоустрій залишків бункерів, прибирається частина басейну, встановлюється огорожа території. Планується розмістити тимчасову споруду – музейний павільйон, у якому розміститься експозиція історичних документів: плану захоплення, фото й матеріали з історії ставки, інформація про визволення Вінниччини тощо", - повідомляє директор Вінницького обласного музею Катерина Висоцька.

За її словами, майбутній історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв фашизму буде складатися з двох об’єктів: перший – залишки ставки з реконструйованими частинами бункерів, серед яких і бункер Гітлера, другий і головний об’єкт - пам’ятник-могила загиблих жертв фашистських репресій. Крім цього, поруч із музейним павільйоном буде розміщена виставка зброї і техніки.

"Тут будуть стояти машини та зброя 1941-1945 років, які є частиною постійно діючої у Верфольфі виставки", - повідомивдиректор виставки у Вервольфі Іван Сухомлішин.