Що я думаю з приводу другого строку Петра Порошенка? 

Що я думаю з приводу другого строку Петра Порошенка? 

Що я думаю з приводу другого строку Петра Порошенка?

У політиці – на жаль! – рахується перемога, а не рівень довіри чи не довіри.

Тобто політика є і була макіавелістською – це коли ціль виправдовує засоби. Як кажуть, хочете знати, як по-справжньому мислять політики, і що вони думають про нас, виборців – читайте Макіавеллі. Єдине, що тішить: що в Україні ці методи виключають насильство, тому засоби мають цілком інший, ненасильницький характер, пише Ярослав Грицак для "НВ".

Видео дня
Що я думаю з приводу другого строку Петра Порошенка?

Це по-перше.

По-друге: тактика Порошенка відображає певні дуже раціональні суспільні тенденції. Коли український виборець вибирає, він у більшості випадків керується не моральними, а іншими мотивами: він буде вибирати будь-кого, хто гарантує безпеку і певний рівень стабільності. Іншими словами, він надає перевагу старому злодію над новим демократом. До старого злодія усі звиклися, тоді невідомо, що чекати від нового демократа – який в кінці-кінців може стати ще більшим злодієм.

Переломити ці виборчі тенденції може тільки Зеленський

Й останнє, по-третє: курс Порошенка чітко відображає певні зміни у суспільному мисленні, коли питання національної ідентичності, після російської агресії, виходять на перше місце. Звідси – дуже раціонально вирахуваний лозунг "мова, армія, церква". Він діє, особливо на Заході і в центрі України.

Переломити ці виборчі тенденції може тільки Зеленський. Чи йому вдасться, і чи не стане він після цього "новим старим злодієм" – сумніваюся.

Справа не в кандидатах, а в політичній системі, яку ані перший, ані другий Майдани не могли зруйнувати. На жаль.

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...

Источник:Новое время