newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img
Орест Сохар
Орест Сохар
Шеф-редактор Obozrevatel

Блог | Путин превратил Россию в "младшего брата Китая"

Путин превратил Россию в 'младшего брата Китая'

Несколько важных фактов:

Видео дня

Еще 30 лет назад ВВП России был примерно в 2,8 раза больше ВВП Китая, сейчас Пекин, по меньшей мере, в 10 раз опередил Москву.

ВВП России в 10 раз меньше ВВП Китая ($1479 млрд против $14867 млрд).

Россия даже до санкций экспортировала в 8 раз меньше, чем Китай ($332 млрд против $2590 млрд).

Далее текст на языке оригинала

 Частка світового експорту в Росії в 7,7 раза менша, ніж у Китаю (1,9% проти 14,7%).

 Додана вартість у Китаю в 20,5 раза вища, ніж у Росії. 

 Для Китаю насправді важливі в партнерах ЄС та  США, бо від них залежить внутрішня економіка. Росія ж може бути цікава виключно як донор - своїми територіями та сировиною. 

 Пекін продовжує заробляти на росіянах. Наразі Китай забезпечує до 40% російського імпорту і ця цифра зростає з кожним місяцем.  За масштабами залежності від КНР, Московія вийшла на друге місце після Північної Кореї. 

 Пекін перетворився на одного з головних наповнювачів кремлівської скарбниці. Наприклад, 2023-го року понад 80% експорту нафти рашисти запланували в т.зв. "дружні країни", з яких левову частку яких за безцінь скуповує КНР.

 Одним політичним рішенням Сі Цзіньпін може повністю блокувати економіку Московії, зупинивши як притік товарів до цієї країни, так і надходження експортної виручки. Навряд чи подібні взаємини можна назвали рівноправними, Московію цілком правомірно називають васалом Пекіна. 

На тему технологічного порівняння двох країн є хороший анекдот. На уроках праці в мордорі навчають складати табуретки, в Китаї - смартфони. 

Підписуйтеся на "Орестократію", (https://t.me/orestokratiia) щоб не пропустити.