Сергей Борщевский
Сергей Борщевский
Писатель и дипломат, эксперт Центра исследования России

Блог | Сергей Борщевский: Переговоры с Россией? Там не с кем разговаривать

Переговоры с Россией? Там не с кем разговаривать

Головний переговорник кожної країни її міністр закордонних справ. Підбиваючи підсумки року, згадаймо, що в різний час говорив з приводу розв'язаної РФ війни проти України міністр Лавров.

Видео дня

"Якщо це залежить від Російської Федерації, війни не буде." Це Лавров сказав за місяць до нападу, 28 січня, в інтерв'ю російським радіостанціям.

А ось що, за повідомленням Russia Today, Лавров заявив уже в травні, під час спільної прес-конференції з міністром закордонних справ Оману Бедром бін Хамедом-аль Бусаїді: "Ми не хочемо війни в Європі, але Захід говорить про необхідність перемогти Росію."

А це вже зовсім недавня заява від 1 грудня: "З Україною ми ж не просто ось так встали, бо нам не сподобався Зеленський... і ми на Україну війною пішли. Це ж не просто так усе. Ми їх довгі, довгі, довгі роки попереджали."

Ну, добре, хоч уперше назвав війну війною, а не спецоперацією.

Навів ці три цитати і несамохіть пригадав старий анекдот про те, як одна сусідка на комунальній кухні сварить іншу, яка повернула їй надтріснуту позичену тарілку. А та виправдовується: по-перше, я не брала вашої тарілки, по-друге, вона вже була надтріснутою, а по-третє, я вам повернула її цілою.

Втім, російська дипломатія, Росія взагалі, завжди така. Брехлива.

"Ми вважаємо Фінляндію, хоч би який режим там існував, незалежною та суверенною державою", - це вже попередник Лаврова товариш Молотов 1939 року. А ось що Молотов заявив трохи згодом, коли СРСР визнав уряд своїх фінських комуністичних маріонеток, тодішній аналог "властей" ДНР/ЛНР: "Радянський уряд не визнає так званого фінляндського уряду, що перебував у Гельсінки, а тепер кудись вибув".

І насамкінець наведу відповідь Молотова на прохання президента США Франкліна Рузвельта не бомбардувати цивільне населення: "Радянські літаки не обстрілювали міста і не мають наміру цього робити, а обстрілювали аеродроми, бо наш уряд цінує інтереси фінського населення не менше, ніж будь-який інший уряд".

Відомо, що під час Другої світової війни у військах СС існував батальйон особливого призначення імені Ріббентропа. Особливе призначення батальйону полягало в захопленні в окупованих містах закладів культури та вивезенні мистецьких та історичних цінностей до Німеччини.

Чому б ФСБ не утворити в своєму складі батальйон імені Лаврова?

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...