ЧФ атакован украинскими лодками-камикадзе: важные подробности

2 минуты
59,6 т.
Русский военный корабль пошел по правильному курсу

Володимир Зеленський вперше підтвердив, що ЧФ атакований українськими човнами-камікадзе. Варто розповісти й інші важливі подробиці

Видео дня

Атака на кораблі ЧФ 29 жовтня - не перша водна операція України з використанням човнів-камікадзе. Попередня відбулася в середині вересня і завершилася невдачею. Та причина - не в рівневі підготовки спецоперації, а в еклектичному рішенні одного американського мільярдера:

17 вересня 2022 року власник знаменитого бренду Starlink Ілон Маск пише дивний твіт: "Starlink призначений лише для мирного використання". На той час уже добра половина українського війська давнісінько "присіла" на ці девайси, - від коригування вогню і до бойового злагодження, - тому ніхто з українських силовиків і оком не повів на меседж мільярдера. Ну мало що заможна людина надумала писати…

21 вересня цього ж року біля берегів Криму росіяни виявили декілька некерованих дронів-камікадзе. Один з них викинуло на беріг, інший "бовтався" в акваторії Чорного моря. Точнісінько такі самі, що були задіяні в атаці 29 жовтня.

Твіт Маска (як виявилося пізніше) був попередженням, і коли українські дрони "пішли" на "братів" з ЧФ, у Криму "погасли" усі супутники Starlink… через які, власне, і здійснювалося управління катерами. Схоже, що після того Дядько Сем провів з Ілоном виховну бесіду, і жовтнева операція пройшла успішно.

Що таке "морський човен-камікадзе":

Водним безпілотником може бути звичайний катер, який має двигун, систему наведення та бойову частину у вигляді вибухівки.

Хоча Росія і звинуватила Британію в атаці 29 жовтня, експерти вказують, що Україна провела її за допомогою власних розробок: наша держава має необхідні технології для проектування відповідних морських апаратів та створює прототипи вже понад 5 років.

У мережу навіть потрапило фото човна-дрона, ймовірно такого ж, що брав участь в атаці на севастопольську бухту. Такий дрон за потужністю як одна ракета HIMARS, має безшумні двигуни та зв'язок Starlink. Потопити великий корабель така штука не зможе, але вивести його з ладу на певний термін – легко.

Офіційно подібні дрони для військових цілей розробляють лише декілька держав – США, Британія, Туреччина. Однак, про бойове застосування саме ударних дронів не заявляла жодна країна. Щобільше, держави неохоче визнають навіть сам факт існування таких девайсів.

Україна стала першою, хто використав морські ударні дрони для атаки на військові цілі в умовах війни. І цей досвід вивчатимуть всі держави світу. П.С. Цей пост не про "зраду" Маска, а про крутизну українських спецслужб. А американський мільярдер, водночас з помилками, робить і чимало корисного для України.

Сприймаймо його таким, яким він є. Вірте в ЗСУ і підписуйтеся на "Орестократію".