newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
Роман Бочкала
Роман Бочкала
Военный журналист

Блог | Российская пропаганда совершенствуется: украинцы невольно подыгрывают троллям

Российская пропаганда совершенствуется: украинцы невольно подыгрывают троллям

Чому зловмисні канали, що поширюють російську дезінформацію, почуваються безкарно в інформаційному просторі України? Чому у сучасному політичному дискурсі багатьох країн перемагають емоції і фейки, а факти, як критерій істини, знецінились? Що ми маємо протиставити російським ворожим наративам?

На ці та багато інших питань шукали відповіді за круглим столом в Укрінформі. Зібралися профільні експерти представники державних інституцій, уповноважені протидіяти ворожій дезінформації, журналісти.

Тема круглого столу: "Поширення дезінформації як загроза національній безпеці: пошук ефективних засобів протидії"

Ворожа російська пропаганда постійно удосконалюється. Використовує все складніші механізми впливу на аудиторію та канали поширення, які уникають законодавчої регуляції з боку демократичних держав. Пропагандисти звертаються напряму до емоцій своєї аудиторії, зловмисно маніпулює фактами, вигадує історії та фейки, гіперболізують протиріччя, які існують у будь-якій демократичній країні, намагається дестабілізувати політичне життя країни, посіяти зневіру.

Телеграм сьогодні став лідером поширення російської пропаганди. В ньому працюють потужні багатомільйонні канали поширення інформації – потужніші, ніж багато офіційних ЗМІ. При цьому він не є суб’єктом українського законодавства. Телеграм отримує надприбутки від реклами, і не сплачує в Україні жодних податків. При цьому він абсолютно закритий для видалення дезінформації на вимогу як громадян, так і державних інституцій. Він прикривається свободою слова, а насправді поширює відверту дезінформацію і пропаганду. Парадокс, але українці невільно підіграли російським тролям. Адже з початком війни частка українців, яка активно користується Телеграмом як джерелом новин збільшилась майже в два рази, і становить зараз 63,3%. Українці кажуть, що він зручний. Що з цим робити? Заборонити Телеграм? А яку альтернативу запропонувати? Або може доповнити українське законодавство і змусити Телеграм жити в правовому полі України?

Ці непрості питання, які треба зважено обдумувати і вирішувати. Але немає жодного сумніву, що українська стратегія має бути проактивною, такою, яка має запобігати впливу російської пропаганди, а не боротись з його наслідками. Українська медіа спільнота має формувати власні наративи, засновані на демократичних і загальнолюдських цінностях, спиратись на правдиві факти. Ми не можемо засвоювати зловмисну тактику нашого ворога, і уподібнюватись йому.

А що ви про думаєте, друзі? Прошу коментувати. Бо тема дуже болюча! Важлива тема.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...