newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Запропонований владою закон відкриває можливості щодо маніпуляції виборами - Ключковський

489
Запропонований владою закон відкриває можливості щодо маніпуляції виборами - Ключковський

Народний депутат, член парламентської групи "Наша Україна" Юрій Ключковський вважає, що запропонований владою закон відкриває можливості щодо маніпуляції виборами.

Про це він сказав, виступаючи на першій робочій зустрічі представників опозиційних політичних сил і громадських організацій задля захисту вільного волевиявлення громадян України на виборах народних депутатів України у 2012 році.

Депутат зауважив, що відповідний законопроект, підготовлений у Міністерстві юстиції, створює багато ризиків для маніпуляцій в ході виборчої кампанії та під час підрахунку голосів. "В Україні дуже часто вибори виграються через підрахунок голосів, а не через голосування виборців, і це одна з основних проблем. У цьому відношенні я можу сказати, що законопроект (Мін’юсту) відкриває дуже широкі можливості для маніпуляцій результатами. Фактично таких можливостей вже достатньо давно в Україні не було", - наголосив депутат.

Видео дня

"Якщо вибори відбудуться так, як це зараз планується владою, я думаю, це буде вирішальний крок у перетворенні хоча б зародкового українського парламенту у Верховну Раду совецького типу, де депутати нічого не вирішують, а тільки формально голосують", - сказав він.

Юрій Ключковський переконаний, що головна проблема проекту – це виборча система.

Він нагадав, що влада пропонує запровадити змішану систему виборів, де 50% обиратимуться за списками, а 50% - за мажоритарними округами. Депутат наголосив, що у світі існують різні системи виборів, але вони мають відповідати суспільно-політичній ситуації в країні.

"Головною характеристикою виборчої системи, яка пропонується владою, у сьогоднішніх умовах, в першу чергу, є висока корупціогенність", - зауважив Юрій Ключковський, додавши, що система стимулює використання підкупу виборців, членів комісій, залучення технічних кандидатів, застосування адміністративного ресурсу тощо.

При цьому він зауважив, що в основному це відбувається за рахунок одномандатних округів, причому ефективність технологій підкупу та застосування адмінресурсу напряму залежить від розміру виборчого округу: чим менше округ, тим зручніше застосовувати ці технології. "І тут пропонуються мінімально можливі округи, а це означає максимальне застосування підкупу і тиску", - підкреслив депутат.

Розкритикував він і пропорційну складову системи, зауваживши, що підвищення прохідного бар’єру до 4-5% може повторити ситуацію 1998 року, коли третина голосів виборців пропала, і жодним чином не вплинула на результати голосування.

"Нашоукраїнець" критично оцінив і інші норми владного проекту закону, в тому числі й підвищення застави, процедури реєстрації кандидатів тощо. Тому він наголосив на важливості об’єднання демократичних сил задля чесного захисту виборів. "Розпорошеність демократичних сил - це вода на млин влади", - підкреслив Юрій Ключковський.